Valentinstags-Rezepte: Euer perfektes Dinners

Valentínske recepty: Vaša dokonalá večera

Valentín je za dverami a ty chceš svojej polovičke uvariť špeciálnu večeru, upiecť chutnú tortu alebo obdarovať maličkosťou z kuchyne? Potom sú tu naše valentínske recepty. Nechceme ti navrhnúť JEDNO menu. Chceme ti dať inšpiráciu, ako by taká večera mohla vyzerať.

Vyber si recepty, ktoré ťa spájajú s tvojím partnerom alebo partnerkou. Vyskúšaj niečo, čo ste vždy chceli vyskúšať. Alebo uvar vaše absolútne obľúbené jedlo, aby si ukázal, že si takéto veci pamätáš. Či už ide o jeden chod alebo husté 5-chodové menu: buď kreatívny a ukáž, že si na to myslel.

Valentínske recepty: Malé predjedlá na začiatok

Začnime od začiatku. Nápad: Tvoja polovička príde domov a ty už čakáš s vínom, sektom alebo iným lahodným aperitívom na začiatok večera. Stôl je už pekne prestretý a malé predjedlo už čaká na zjedenie. Či už efektné tuniakové tataki, čerstvý šalát alebo orientálny tabbouleh – kreativite sa medze nekladú. Len sa uisti, že prvý chod sa hodí k nasledujúcim jedlám a nie je príliš ťažký. Chcel by si nejaké návrhy?

Váš hlavný chod – valentínske recepty pre každý vkus

Hlavné jedlo je najdôležitejšou súčasťou vašej večere. Preto by sme vám radi predstavili niekoľko návrhov v niekoľkých kategóriách z nášho časopisu. Môže to byť niečo prepracovanejšie a výdatnejšie? Máte radi pekný kúsok lososa alebo predsa radšej steak? Chcete niečo vegetariánske a vegánske? Aj na to máme veľa receptov!

Talianska kuchyňa

Talianska kuchyňa je vždy dobrá voľba. Pizza, cestoviny či klasická satimbocca sú pre nás stelesnením romantickej kuchyne. S naším základným receptom na cesto na pizzu si môžeš vykúzliť aj pizzu v tvare srdca alebo polevu, ktorá je iná na každej štvrtine a podľa vašich preferencií. Čo tak:

Ryby

Na rybách je niečo luxusné, však? Losos a podobne sa pripravujú tak jednoducho! Tu sú tri recepty, ktoré vyzerajú šik a sú stále chutné:

Mäso

Nechceš vyskúšať pečené hovädzie mäso alebo steak? S našimi receptami sa príprava stáva detskou hrou. Ak si z času na čas doprajete poriadny kus mäsa, dbaj na to, aby si ho kúpil kvalitné. To je polovičná výhra v bitke o skutočný pôžitok:

Vegetariánske a vegánske

Aj bez mäsa a živočíšnych produktov si radi poriadne pochutnáme. Či už falafel, ragú alebo avokádové cestoviny: aký bude váš nový obľúbený recept?

Valentínske recepty: Sladký dezert

Na dezert máme zvláštny žalúdok. Je to tak aj u teba? Potom, samozrejme po veľkom hlavnom chode, príde na rad lahodný dezert. Aj tu nájdeš nejaké pochúťky v našom časopise v kategórii dezerty. Aby sme ti to však trochu uľahčili, máme pre teba sladký predvýber:

Malé darčeky z kuchyne

Máš na Valentína v pláne niečo iné ako varenie vo veľkom? Pekný výlet, trochu wellness alebo bujarý večer s priateľmi? Dobrý nápad! Ak sa predsa len chceš pochváliť malou maškrtou z kuchyne, tu je pár nápadov, ktoré sa dajú veľmi dobre zabaliť. Mimochodom: Na našej stránke o nápadoch na darčeky na Valentína nájdeš mnoho ďalších tipov a trikov na darčeky a všetko, čo k tej správnej atmosfére pri večeri patrí.

Filmový večer namiesto veľkej večere?

Či už ide o romantickú komédiu, thriller alebo akčný film: Tiež si myslíme, že filmový večer s útulnou atmosférou alebo chutným občerstvením je na Valentína absolútne vhodný. Samozrejme by nemali chýbať nápoje a občerstvenie:

Written by:

Svenja sa v kuchyni rada zameriava na najmenšie detaily. Od občerstvenia a rýchlych receptov až po viacchodové menu testuje všetko, kým to nebude dokonalé.