Zmrzlina

Kto by ju nemiloval? Zmrzlina je jedna z najobľúbenejších sladkých pochúťok. Vyrába sa z mlieka, smotany, cukru a príchutí. Existuje veľa spôsobov, ako ju pripraviť, no základným princípom je zmrazenie zmesky z mlieka, smotany a cukru.

Čítať viac

Tradičná metóda výroby zmrzliny spočíva v miešaní prísad na teplote medzi 0 a -4°C. Táto metóda je považovaná za prémiovú, pretože umožňuje vytvoriť vysoko kvalitnú zmrzlinu s jemnou konzistenciou.

Oveľa viac sa však používa metóda pot, ktorá využíva na výrobu stroj. Ten  kontinuálne mieša a zamrazuje ingrediencie. Tento spôsob je rýchlejší a využíva sa najmä pre veľkovýrobu.

Existuje množstvo rôznych príchutí zmrzliny. Klasické príchute ako čokoláda, vanilka a jahoda sú stále veľmi obľúbené, no existujú aj netradičné príchute ako napr. škorica, matcha, fazuľový lekvár, bazalka alebo levandula. Čoraz viac populárne sa stávajú aj zmrzliny bez laktózy alebo bez cukru.

Pripravte si zmrzlinu doma s Klarstein

Zmrzlina sa stala neoddeliteľnou súčasťou gastronómie, a dnes je možné nájsť ju v rôznych podobách po celom svete. Preto nemôže chýbať ani na Klarstein magazíne. Fantázií sa medze nekladú, nechajte sa nami inšpirovať a oslaďte si život doma pripravenou zmrzlinou.

Pomocníkom pri výrobe vám môžu byť aj naše Klarstein zmrzlinovače. Ušetria námahu s miešaním zmrzliny a zachránia vás, keď si večer pred letnou gril párty spomeniete, že ste zabudli kúpiť sladké ľadové osvieženie pre hostí.
Tiež vám pomôžu experimentovať. zatiaľ čo bude stroj miešať, vy môžete premýšľať nad novými príchuťami. Nebojte sa použiť alternatívne mlieka alebo pripraviť vegánsku zmrzlinu.

Zmrzlina s netradičnou príchuťou?

Existujú mnohé nezvyčajné príchute zmrzliny, ktoré sa odlišujú od klasických príchutí ako čokoláda, vanilka a jahoda. Tu je niekoľko príkladov:

  • Sójová zmrzlina: Je vyrobená zo sójového mlieka, čo ju robí vhodnou pre ľudí s laktózovou intoleranciou.
  • Balsamico zmrzlina: Má kyslastú príchuť balsamico octu, ktorý sa často používa ako na dochutenie šalátov.
  • Wasabi zmrzlina: Má pikantnú príchuť známeho japonského korenia wasabi.
  • Sriracha zmrzlina: Má pikantnú príchuť známej omáčky sriracha.
  • Vínna zmrzlina : Má príchuť vína.
  • Slaninová zmrzlina: Má príchuť slaniny.
  • Ďalšie nezvyčajné príchute sú: koriander, bazalka alebo cvikla.