Vegetariánske recepty

Vegetariánska kuchyňa je plná farebných a chutných jedál, ktoré sú pripravené bez mäsa a rýb. Vegetariánske recepty sa často zameriavajú na využitie rôznych druhov zeleniny, obilnín, strukovín, a rôznych druhov syrov a nátierok.

Čítať viac

Jedným z hlavných benefitov vegetariánskej stravy je jej vysoký obsah vlákniny a vitamínov. Tie sú nevyhnutné pre zdravie. Okrem toho mnohé vegetariánske recepty sú vhodné pre ľudí s intoleranciou na laktózu, alebo pre ľudí ktorí sa snažia redukovať svoju spotrebu mäsa.

Vegetariánske recepty nájdete po celom svete

Existuje množstvo rôznych vegetariánskych kuchýň po celom svete. Od indických dhalov a rôznych druhov ryžových jedál po mexické quesadillas a talianske lasagne.

Tieto recepty tiež môžu zahŕňať rôzne druhy húb, ako sú šampiňóny, hríby alebo tiež tofu. Tieto suroviny sú bohaté na bielkoviny a ponúkajú veľa možností pre kreatívne kombinácie s inými ingredienciami.

Pozor, aj vegetariánske môže byť kalorické

Aj keď sú tieto recepty sú často považované za menej kalorické ako jedlá s mäsom, niektoré vegetariánske recepty môžu byť pomerne kalorické, napríklad obsahujú veľa tukov. Sú to jedlá zo syrov a rôzne krémové omáčky.

Bezmäsité jedlá sú skvelým spôsobom, ako rozšíriť svoje kulinárske horizonty a vyskúšať nové chute. Rôzne druhy zeleniny, strukovín a hub poskytujú nekonečné možnosti kombinácií a prípravy, preto sa vegetariánske recepty stávajú čoraz obľúbenejšie aj medzi tými, ktorí nie sú vegetariáni.

Ako inak, nájdete ich aj na našom Klarstein magazíne. Neobmedzujte svoju kulinársku kreativitu a obzory a vyskúšajte s nami niečo nové!

Nezabudnite však, že vegetariánske a vegánske nie je to isté. Vegánske recepty majú na našom magazíne osobitú kategóriu, ktorá je rovnako veľmi inšpiratívna a učite sa oplatí ju navštíviť.