Silvester Buffet Ideen: Zwei Gläser Sekt werden vor Essen gezeigt.

Silvestrovské recepty: Rýchle, jednoduché a chutné

Rok sa opäť blíži ku koncu. Usporadúvate tentoraz vlastnú silvestrovskú párty? Potom ste už asi premýšľali o tom, aké jedlo pripravíte, však? Čo sa hodí na takúto slávnostnú príležitosť? Ako všetkých nasýtiť? Veríme, že dokážete pripraviť v podstate čokoľvek, čo si zaumienite. Počnúc malým bufetom s občerstvením až po prepracovanú teplú večeru. Preto vám v tomto príspevku chceme dať trochu inšpirácie, ako môžete svojich hostí potešiť. Či už s výdatnými jedlami z jedného hrnca, polievkami, jednohubkami, sladkým alebo niečím úplne iným: s týmito nápadmi na silvestrovský bufet sa môžete na oslavu dobre pripraviť a inšpirovať sa.

Mimochodom: Ak si chcete na Silvestra pripraviť klasický raclette, odporúčame vám nášho Sprievodcu raclette. Nájdete tu množstvo informácií a tipov o príprave, prestieraní stola a o tom, čo môžete urobiť so zvyškami.

Jedlá z jedného hrnca a polievky vo vašom bufete: spôsob ako zasýtiť

Ak očakávate na posledný večer roka veľa hladných hostí, je tu dobré riešenie: výdatné dusené jedlá a polievky spolu s množstvom chleba. Tieto jedlá môžete bez problémov pripravovať vo veľkých množstvách. Hodí sa do nich veľa zeleniny, mäsa a ďalších potravín – to vás zasýti a poteší. Naše obľúbené recepty nájdete práve tu:

Šaláty v bufete: podávané zastudena a vždy obľúbené

Farebné a sýte šaláty možno na prvý pohľad neznejú tak vzrušujúco, ale aj tie môžu byť ideálnou súčasťou vášho bufetu. Môžete ich pripraviť v predstihu a nechať ich dlhšie stáť – nemôžu vychladnúť. Okrem toho, so zemiakmi, cestovinami a ďalšími ingredienciami v šaláte budú všetci sýti. Nechajte sa presvedčiť našimi sofistikovanými šalátmi:

Jednohubky: malé občerstvenie je k dispozícii počas celého večera

Silvester môže byť dlhý. O to dôležitejšie je, aby sa vaši hostia mohli opakovane posilňovať. Vďaka praktickým jednohubkám, ktoré si môžete vychutnať bez príborov a tanierov, môžete potešiť každé hladné bruško. Čo poviete na tieto nápady na jedlo:

Silvestrovský bufet a najlepšie dipy k chlebu: klasika sa nikdy neomrzí

Ak existuje niečo, bez čoho sa žiadny bufet nezaobíde, je to chlieb. A k chlebu, bagete a rožkom máme pre vás niekoľko receptov na dipy a nátierky. Z každého krajca chleba urobia niečo výnimočné:

Sladké drobnosti nesmú chýbať: Malé pochúťky pre maškrtné jazýčky

Jedna vec by nemala chýbať v žiadnom bufete: Lahodné dezerty a sladkosti. Pretože bez ohľadu na to, ako sú hostia plní: Niečo sladké je vždy hodí, však? Aj tu vsádzame na lahodné kreácie, ktoré sa dajú ľahko zjesť z ruky alebo podávať priamo v praktickom pohári. Tu prichádzajú naši sladkí hrdinovia

Okrem dezertov sú podľa nás vynikajúce aj domáce sladkosti:

Silvestrovský bufet: naše obľúbené koktaily

Chcete svojim hosťom na Silvestra ponúknuť aj niečo špeciálne, čo sa týka nápojov? To ale nie je žiadny problém! Na záver vám odporúčame niekoľko teplých a studených nápojov, ktoré určite rozpália vašu párty

Written by:

Svenja sa v kuchyni rada zameriava na najmenšie detaily. Od občerstvenia a rýchlych receptov až po viacchodové menu testuje všetko, kým to nebude dokonalé.