Feierabend-Rezepte: Schnell und einfach zubereitet

Rýchla večera: Na stole za pár minút

Mali ste náročný deň a jediné čo vám môže napraviť náladu je dobré jedlo? Máte dve možnosti. Prvou je donáška jedla. Druhou rýchla večera pripravená doma.

Že vám varenie náladu ešte zhorší? Vybrali sme pre vás recepty, ktoré sú rýchlo hotové a tak chutné, že na nevydarený deň zabudne po prvom súste. Malý tip: Niektoré z našich receptov sú skvelé aj ako základ pre iné jedlo. Ak vám teda zostane, pridaním zopár ingrediencií, čí prílohy, zrazu máte obed do prace na ďalší deň. Zabijete tak dve muchy jednou ranou, pustite do toho!

Obsah článku Rýchla večera

Šaláty

Cestoviny

Misky, dusené a iné

Z rúry

Polievky

Sendviče

Šaláty

Najmä v lete, keď si chcete po práci užívať príjemné počasie, je rýchla večera jednoznačnou voľbou. Ak chcete mať jedlo pripravené doslova za pár minút, pripravte si šalát. Či už klasika s ľadovým šalátom, fantastický kuskus, rezance orzo alebo čokoľvek iné, čo vám chutí, šalát padne vhod vždy a je skutočným hrdinom kategórie „rýchla večera.“ Naštartujte kreativitu a upravte si naše recepty podľa seba alebo si v miske vyčarujte úplne vlastný recept, napríklad aj z toho, č zostalo z predošlého dňa.

Cestoviny – talianska rýchla večera

Nech vyberiete akýkoľvek druh, ich príprava je vždy super rýchla. Doprajte si k nim krémovú omáčku alebo čokoľvek, čo máte radi a čo vám zdvihne náladu. Klasická carbonara, s paradajkovou omáčkou alebo s pestom, my milujeme všetky druhy a nikdy sa ich nevieme nabažiť. Cestoviny ako rýchla večera? Najlepšie na tom je, že nech si k cestovinám dáte čokoľvek, budete to mať hotové, než ich uvaríte. (A áno, vieme, že syrové špecle sa nepočítajú medzi klasické cestoviny – ale jednoducho vás nechceme ochudobniť o tento chutný recept.)

Misy, dusené a ďalšie

Varenie je aj o tom, že sa pozrite do chladničky a vyberiete to, čo už máte hotové alebo čo netreba variť a skombinujete to novým spôsobom. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, sú misky, teda bowl. Či už s ryžou, alebo iným základom: do misky sa zmestí všetko, čo vám chutí. Prekvapenie tejto kategórie: jednoduché kari, farmársky guláš a ďalšie dusené jedlá sú tiež veľmi rýchlo hotové. Stačí všetko pokrájať, hodiť do hrnca chvíľu počkať.

Rýchla večera z rúry

Predhrejte rúru, nahádžte do nej ingrediencie a počkajte: asi neexistuje jednoduchší spôsob, ako si po práci pripraviť chutné jedlo a zároveň stihnúť niekoľko domácich prác. Chcete sa trochu inšpirovať? Nech sa páči, hneď niekoľko receptov na rýchlu večeru.

Polievky na večeru

Patríte medzi milovníkov polievok? Potom je táto kategória presne pre vás! Či už ide o klasickú alebo menej tradičnú polievku – my radi používame termohrniec GrandPrix. Jednoducho doň vložíte všetky ingrediencie, necháte ich za stáleho miešania variť a potom, ak je to potrebné, všetko spolu prepasírujete. Je to jednoduché, chutné a najmä na jeseň či v zime vás práve polievka zahreje a napraví vám náladu. Už ste dostali chuť?

Sendviče, králi kategórie rýchla večera

Vezmite chlieb. Klasický pšeničný, sendvič alebo pitu. Vložte alebo zabaľte doň všetko čo máte doma a na čo vám práve prišla chuť. Hotovo! Rýchla večera presne podľa vášho gusta vás už čaká na tanieri. Ak si chcete dopriať, sendvič zohrejte alebo zapečte. Dobrú chuť, pokojne aj na pohovke pred televízorom.

Written by:

Svenja sa v kuchyni rada zameriava na najmenšie detaily. Od občerstvenia a rýchlych receptov až po viacchodové menu testuje všetko, kým to nebude dokonalé.