Muttertags-Rezepte: Geschenk wird an Mutter überreicht.

Deň matiek: Potešte svoju mamičku dobrotami

Deň matiek je už za rohom a vy chcete svoju mamu tento rok potešiť vlastnoručne vyrobeným darčekom? Aký krásny nápad! Už to však nemusia byť iba maľované obrázky, ručne vyrábané poukážky alebo podobné predmety, ako to bolo v minulosti. Čo tak chutné a špeciálne raňajky, krásna torta ku Dňu matiek alebo skvelá hostina pri tejto príležitosti? Na všetky tieto nápady máme najlepšie recepty ku Deň matiek.

Deň matiek sa na Slovensku oslavuje vždy druhú májovú nedeľu. Tento rok je to 8. mája. Je teda najvyšší čas, aby ste si na Deň matiek zaobstarali tie správne recepty.

Obsah: Deň matiek – Recepty na celý deň

  1. Raňajky na Deň matiek: všetko pre chutný začiatok dňa
  2. Koláče a torty na Deň matiek: naše obľúbené výtvory na pečenie
  3. Výdatné recepty na Deň matiek: Chutné jedlá na slávnostné stolovanie
  4. Malé darčeky z kuchyne na Deň matiek

Raňajky na Deň matiek: všetko pre chutný začiatok dňa

Prekvapte svoju mamu hneď ráno príjemnými raňajkami ku Dňu matiek a dajte jej najavo, že ju máte radi. Aby to nebolo rovnaké ako zvyčajne, prinášame vám malú zbierku receptov na raňajky ku Dňu matiek, ktoré vyzerajú mimoriadne dobre pri posteli, ale aj na stole.

Inšpirujte sa našimi receptami ku Dňu matiek a pripravte tento rok na raňajky niečo špeciálne. Náš absolútny favorit? Určite si vyberáme palacinky Red Velvet:

Red Velvet Palacinky sú dodávané s polevou na bielom tanieri s ozdobou.
Palacinky Red Velvet

Ale môžete použiť aj mnoho iných receptov na skvelé raňajky, ktoré budú príjemným prekvapením na Deň matiek. Domáce dipy a nátierky, smoothie, domáci chlieb alebo osviežujúci kokteil sú len niektoré z mnohých príkladov! Ty najlepšie vieš, čo má tvoja mama rada!

Koláče a torty na Deň matiek: naše obľúbené výtvory na pečenie

Torta alebo koláč s obľúbenou príchuťou vašej mamy sú milým gestom. Týmto spôsobom ukážete, že ju dobre poznáte a viete, ako ju potešiť. Okrem toho, zjesť si s mamou kúsok sladkého koláča, to môže potešiť aj vás, však? Takže najmä na Deň matiek odporúčame veľa sladkých výtvorov na pečenie.

Aj v tejto kategórii vám radi ukážeme nášho absolútneho favorita na Deň matiek. Konkrétne náš lahodný jahodový koláč! Áno, je trochu zložitejší, ale rozhodne stojí za to!

Jahodová drip torta na tortovom tanieri.
Jahodová drip torta

Ale samozrejme, záleží na tom, čo sa vám a vašej mame páči najviac. Máte chuť na niekoľko ďalších receptov na koláče ku Dňu matiek? Už sú tu!

Výdatné recepty ku Deň matiek: Chutné jedlá na slávnostný stôl

Chcete tento rok očariť svoju mamu svojimi kuchárskymi schopnosťami? Potom sú naše slané recepty na Deň matiek kategóriou vhodnou práce pre vás! Pretože tieto recepty urobia na tanieri ozaj veľké divadlo. Ale ak máme byť úprimní, toto sú jednoduché recepty ku Deň matiek, ktoré môžete pripraviť, aj keď nemáte michelinskú hviezdu na kuchárskom klobúku.

Keď sme mali odporučiť hlavný chod na vaše menu ku Dňu matiek, len ťažko sme sa mohli rozhodnúť. Preto sú tu dve. Jedným z nich je lahodný a výdatný parmezánový rezeň a druhým je vegetariánska alternatíva: chrumkavé guľky z quinoy. Čo si vyberiete?

Okrem týchto dvoch receptov máme samozrejme mnoho ďalších nápadov. Ak je dobré počasie, určite sa oplatí rozpáliť aj gril. Alebo si predsa len dáme ľahký šalát? Podľa toho, čo sa vašej mame a vašej rodine najviac páči, si môžete vybrať:

Malé darčeky z kuchyne ku Dňu matiek

Okrem všetkých pochúťok, ktoré sme predstavili vyššie, existujú aj malé výtvory, ktoré sú ideálne na darovanie ako malý darček. Či už preto, že na Deň matiek nemôžete byť so svojou mamou, alebo preto, že jej jednoducho chcete niečo darovať. Vlastnoručný pozdrav z kuchyne je vždy dobrým nápadom. Tu je niekoľko receptov ku Dňu matiek, ktoré môžete zabaliť a darovať:

To je všetko z našich receptov ku Dňu matiek, ktoré zaručene potešia vašu mamu. Máte chuť na viac? Potom sa pozrite do našich kategórií predjedál, dezertov alebo občerstvenia a nájdite ďalšie recepty, ktoré sú ideálne pre váš tohtoročný Deň matiek. Dúfame, že sa vám varenie a pečenie bude páčiť!

Written by:

Svenja sa v kuchyni rada zameriava na najmenšie detaily. Od občerstvenia a rýchlych receptov až po viacchodové menu testuje všetko, kým to nebude dokonalé.