Kürbis-Rezepte: Kürbis wird auf einem rustikalen Brett geschnitten.

Tekvicové recepty: Tie najlepšie a najzaujímavejšie!

Symbol jesene? Jednoznačne tekvica! Jej chuť nás nikdy neomrzí. Rovnako ako kreatívne možnosti, ktoré ponúka. Toto sú naše najobľúbenejšie tekvicové recepty. Plnená, pečená, varená, alebo ako pyré. Tekvica, to nie je len farba, ale aj živiny, vitamíny a najmä kreativita. Mimochodom, možno vám udrie do očí, že naša najobľúbenejšia je tekvica Hokkaido. Má to praktický dôvod. Nemusí sa šúpať, čo ušetrí veľa času.

Na ostatné druhy tekvíc sme rozhodne nezanevreli. Venovali sme im celý článok, v ktorom sme sa pozreli na to, ktorý druh sa na čo najviac hodí: XYZ

Recepty z tekvice: Toto sú naše najobľúbenejšie

Tekvica je v kuchyni veľmi vďačná. Dá sa zakomponovať do takmer každého jedla. Môžete z nej pripraviť krémovú omáčku, použiť ju v šaláte, naložiť a servírovať ako prílohu, alebo ju upiecť v rúre. Z jesenného varenia robí doslova radosť. Toto je naša inšpirácia na recepty, ktoré by ste mali pripraviť ako prvé na začiatku tekvicovej sezóny.

Masterchef 45 mini rúra
Masterchef 45 mini rúra
122,90 
Elizabeth vstavaná rúra
Elizabeth vstavaná rúra
331,90 
Lucia Elegance kuchynský robot
Lucia Elegance kuchynský robot
144,90 
GrandPrix kuchynský robot
GrandPrix kuchynský robot
294,81 

Pečená tekvica

Pyré z tekvice nie je finálna destinácia. Je to vlastne jedna z prísad, ktorú môžete použiť na prípravu Ďalších zaujímavých jedál. Pyré môžete kúpiť alebo si ho rýchlo pripravíte tak, že tekvicu nakrájate na kocky, uvaríte do mäkka a prelisujete cez jemné sitko. Môžete pridať ľubovoľné korenie.

A čo teda z tekvicového pyré upiecť? Toto sú naše tipy:

Georgia súprava 3 dóz
Georgia súprava 3 dóz
27,90 
Cestovný príbor
Cestovný príbor
29,90 
Skladovacia nádoba s bambusovým uzáverom 320 ml
Skladovacia nádoba s bambusovým uzáverom 320 ml
11,90 
Glaswerk Vienna termopoháre s dvojitým sklom
Glaswerk Vienna termopoháre s dvojitým sklom
16,90 

Tekvicové semienka a tekvicové recepty?

Zoznam našich tipov na zaujímavé recepty z tekvice zďaleka nie je na konci. V zásobe máme napríklad aj preslávené Pumpink Spice Latte, či recepty, v ktorých sme použili tekvicové semienka. Pridajte tieto recepty do svojho repertoáru a servírujte počas tekvicovej sezóny stále niečo nové!

Halloween tekvica trochu inak

Halloween, sviatok, ktorý sa stále viac udomácňuje aj u nás, sa nezaobíde bez vyrezávanej tekvice. V našom archíve však nájdete tiež tekvicové recepty, ktoré sme pripravili presne na tento sviatok. Sú strašidelné aj zábavné:

Written by:

Svenja sa v kuchyni rada zameriava na najmenšie detaily. Od občerstvenia a rýchlych receptov až po viacchodové menu testuje všetko, kým to nebude dokonalé.