Domáca granola zo sušičky

Domáca granola zo sušičky: Chrumkavá dobrota na dosah

Je niečo neodolateľné na domácej granole. Možno je to jej chrumkavosť, možno bohatstvo chutí, alebo možno jednoduchá radosť z vytvorenia niečoho vlastnými rukami. Domáca granola je však nielen chutná, ale aj zdravšia alternatíva k obchodným variantom plným cukru a konzervačných látok. Dokážete s ňou vytvoriť rôzne vizuálne atraktívne dobroty alebo pripraviť plnohodnotný dezert. Rozhodne neplatí, že jej jediné využitie je na raňajky, kedy ju zalejete mliekom alebo alternatívnym mliekom.

Prejsť na recept

Granola je mix vločiek, orechov, semien a sušeného ovocia, ktoré sa spoja s medom alebo javorovým sirupom a potom sa osmažia do zlatista. Táto pochúťka má korene v 19. storočí a je známa svojimi výživovými hodnotami a energiou, ktorú poskytuje. Práve domáca granola umožňuje kontrolu nad tým, čo do vášho tela vkladáte, a so sušičkou potravín môžete experimentovať s rôznymi prísadami a vytvoriť svoju vlastnú granolu podľa vlastných preferencií.

Granola je v prvom rade populárna ako zdravé raňajky. No to neznamená, že ju nemôžete pretvoriť na chuťovo vynikajúci, no menej zdravý dezert. Ako na to? Jednoducho. Pridajte čokoládové kúsky.

Domáca granola a jej výhody

Granolu môžete jesť samostatne alebo ju pridať do jogurtu, mlieka, alebo akéhokoľvek smoothie pre extra výživu a chrumkavosť. Vďaka tomu, že si granolu pripravíte doma, môžete si byť istí kvalitou ingrediencií a vyhnúť sa zbytočným cukrom a tukom, ktoré sa často nachádzajú v predpripravených produktoch.

Granolu si urobte aj do zásoby

Doma pripravená granola je skvelá na prípravu vopred a uchovávanie na rýchle a výživné raňajky alebo desiatu. Navyše, pripravená granola v sušičke potravín je chrumkavá a zachováva si svoju čerstvosť dlhšie.

Nezabudnite, že v našom archíve receptov nájdete množstvo iných inšpirácií pre zdravé a chutné recepty, ktoré môžete pripraviť doma. Domáca granola zo sušičky je len začiatkom vašej kulinárskej cesty k zdravším a chutnejším alternatívam raňajok a desiat.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
2 zrelé banány
100 g medu
20 g lieskových orieškov
150 g ovsených vločiek
10 g ľanových semienok
15 g sušených brusníc
Pomôcky
Formy na muffiny
Sušička

Nutričné hodnoty

114 Kalórie
35 g Sacharidy
4 g Tuky
5 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si ingrediencie

Banány ošúpte a roztlačte vidličkou. Lieskové orechy a brusnice nasekáme nahrubo.
Hotovo
2.

Pripravte cesto

Všetky prísady zmiešajte.
Hotovo
3.

Granolové košíčky

Granolovú zmes nasypte do formičiek na muffiny a vytvarujte košíčky. Sušte 5 hodín pri teplote 55 °C. Potom naplňte podľa potreby.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú približné, v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF