Gesunde Snacks: Snacks werden in hochwertigen Glasboxen von Klarstein gezeigt.

Zdravé recepty na snacky? Toto sú naše tipy!

Zdravé snacky na doma alebo na cesty: keď vás prepadne mlsná, niekedy si jednoducho musíte pripraviť niečo dobré. Dnes vám ukážeme naše obľúbené zdravé recepty pre mlsné jazýčky. Myslíme tým chutné občerstvenie na najbližší filmový večer, ale aj praktické občerstvenie, ktoré si môžete vziať so sebou na najbližší výlet, do obedára alebo na piknik.

Mimochodom: Ako si skutočne užiť piknik sme napísali článok plný tipov, trikov a, samozrejme, receptov. Pozrite si naše obľúbené piknik recepty!

Ako na zdravé mlsanie?

V zásade možno povedať, že snacky sú malé občerstvenie, ktoré má zahnať malý hlad a dodať nám živiny a energiu. Snacky môžu byť sladké aj slané.

Možno sa vám pri slove snack ako prvé vybavia čipsy alebo iné pochutiny. Možno sladkosti? Tieto veci nepatria do nášho zoznamu zdravých snackov, pretože obsahujú veľa kalórií a tukov. Ale medzi nami, aj takéto dobroty si môžete dopriať. Samozrejme s mierou! A ak sú pre vás skutočnou útechou a robia vám dobre, sú tak či onak aj zdravé!

Zdravé občerstvenie, ktoré nepotrebuje recepty

Zdravý snack bez prípravy a varenia? Iste! Pripravili sme pre vás zoznam občerstvenia, ktoré si môžete kúpiť a hneď si ho vychutnať:

  • Orechy a semienka
  • Čerstvé ovocie
  • Zelenina (najmä uhorky, mrkva a pod.)
  • Bobuľové ovocie
  • Ryžové pečivo
  • Jogurt
  • Krekry, ovsené sušienky a pod.
  • Tmavá čokoláda
  • Smoothie

Zdravé občerstvenie na filmový večer

Nemusia to byť vždy len chrumky! Pripravili sme pre vás zdravé recepty z ovocia a zeleniny. A samozrejme, neochutený popcorn do kategórie zdravé alebo zdravšie, tiež patrí! Aké je vaše obľúbené občerstvenie na dlhý filmový večer?

Florida Jerky sušička potravín
Florida Jerky sušička potravín
197,90 
AeroVital teplovzdušná fritéza
AeroVital teplovzdušná fritéza
84,90 
Shaftesbury automatická sušička potravín 700W funkcia časovača
Shaftesbury automatická sušička potravín 700W funkcia časovača
148,36 
Crisp-Pro, teplovzdušná fritéza, 3,5 litra
Crisp-Pro, teplovzdušná fritéza, 3,5 litra
81,90 

Výdatné občerstvenie na cesty

Na výletoch, počas dlhých pracovných dní alebo kdekoľvek a kedykoľvek: Toto je niekoľko chutných domácich snackov, ktoré vždy potešia a zdvihnú vám náladu. Tieto naše recepty určite nemajú najmenej kalórií, ale sú ideálne, keď potrebuje skutočne výdatné jedlo:

Na uskladnenie či prenášanie snackov máme v našom Klarstein shope praktické a pekné krabičky. Jedlo v nich je vzduchotesne uzatvorené, šikovne roztriedené, vďaka priečinkom. Všetko tak zostane dlho čerstvé a vy môžete mlsať doslova kdekoľvek.

Zdravé občerstvenie: Praktické obedové boxy od spoločnosti Klarstein sú zobrazené na piknikovej deke.

Zelenina a dip – ruka v ruke

Zdravé občerstvenie: Zeleninové tyčinky sú zobrazené v nádobe s dipom na dne.

Poznáte tento trik? Tyčinky zo zeleniny postavte do pohára, na dne ktorého bude chutný dip. Je to praktické, prešibané a tým, ktorí tento druh rýchleho snackov nepoznajú, aj náučné. Ak potrebujete tip a recept na dip, vyskúšajte napríklad tieto:

Sladké snacky

Drobnosti pre mlsné jazýčky? Žiadny problém! A nemusí to byť vždy nezdravé. V rukáve máme niekoľko receptov, ktoré si môžete vychutnať bez väčších výčitiek. Ako pri väčšine vecí, samozrejme, s mierou.

Bananarama sušička ovocia
Bananarama sušička ovocia
61,90 
AirVital teplovzdušná fritéza
AirVital teplovzdušná fritéza
81,90 
Master Jerky 16 sušička potravín
Master Jerky 16 sušička potravín
409,90 
Vendure teplovzdušná fritéza s funkciou pary
Vendure teplovzdušná fritéza s funkciou pary
141,90 

Na záver… zopár nie až tak zdravých dobrôt

Keď sme si prezerali náš archív receptov, našli me zopár snackov, o ktoré by sme vas nechceli ochudobniť. Priznávame: Nie sú veľmi zdravé. Ale ako sme spomenuli na začiatku, s mierou si ich pokojne užite. Všetko, čo je dobré pre dušu, je aj zdravé. Čo vy na to?

Written by:

Svenja sa v kuchyni rada zameriava na najmenšie detaily. Od občerstvenia a rýchlych receptov až po viacchodové menu testuje všetko, kým to nebude dokonalé.