Pečený cícer z teplovzdušnej fritézy

Dokonalé občerstvenie: pečený cícer z teplovzdušnej fritézy

Pečený cícer z teplovzdušnej fritézy je super chutné občerstvenie napríklad na filmový večer. Tento recept je však skvelý aj do šalátu alebo ako posýpka na chutné miskové jedlá. To najlepšie: je neuveriteľne jednoduchý na prírpavu!

Všetko, čo potrebujete, je cícer, trochu olivového oleja a koreniny. My radi používame mletú papriku, trochu kari, cesnakový prášok, soľ a korenie. No experimentovanie je tu povolené, priam vítané!

Svoju cícerovú desiatu si okoreňte podľa svojich predstáv a preferencií. Čo tak napríklad trochu chilli? Alebo by ste dali prednosť bylinkovej verzii s rozmarínom? Jednoducho vyskúšajte rôzne varianty a uvidíte sami!

Spoznajte cícer bližšie

Cícer, často prehliadaný skvost v našich kuchyniach, je v skutočnosti potravinou nabitou nutričnými hodnotami, ktoré by ste nemali prehliadať. Táto drobná strukovina je bohatým zdrojom bielkovín, čo je ideálne pre tých, ktorí hľadajú alternatívy k mäsu alebo sa snažia zvýšiť príjem bielkovín v rastlinnej strave. Okrem toho cícer obsahuje veľa vlákniny, ktorá podporuje zdravie tráviaceho systému a môže vám pomôcť cítiť sa dlhšie sýtim.

Zvýšený príjem vlákniny môže tiež prispievať k stabilizácii hladiny cukru v krvi. A ak si myslíte, že to je všetko, čo vám cícer môže ponúknuť, mýlite sa. Táto strukovina je tiež plná esenciálnych minerálov a vitamínov, vrátane železa, fosforu a B-vitamínov. Takže pri ďalšom varení nezabudnite zapojiť cícer do svojho menu a dopriať svojmu telu nutričný boost, ktorý si zaslúži.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
400 g cíceru zaváraný alebo z konzervy
2PL olivového oleja
2ČL mletej papriky
2ČL kari korenia
2ČL cesnakového prášku
soľ a korenie
Pomôcky
Teplovzdušná fritéza

Nutričné hodnoty

189 Kalórie
17 g Sacharidy
9 g Tuky
6 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si suroviny

Cícer prepláchnite vodou a nechajte odkvapkať. Zmiešajte ho s olivovým olejom a koreninami.
Hotovo
2.

Pečený cícer

Okorenený cícer vložte do panvice teplovzdušnej fritézy a pražte pri teplote 180 °C približne 7 minút. Dobrú chuť!
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF