Popcorn z teplovzdušnej fritézy

Popcorn z teplovzdušnej fritézy: Nový spôsob prípravy obľúbenej pochúťky

Ako by to bol film bez popcornu? Táto kombinácia je pre mnohých neoddeliteľná. Popcorn si našiel svoje miesto v srdciach mnohých filmových nadšencov. Či už idete do kina alebo si užívate filmový večer doma, misa s chrumkavým popcornom je skoro povinnosťou. A kto by odolal jeho zvláštnej vôni, ktorá sa šíri po celom dome a všetkých láka k obrazovke? Vyskúšajte chutné obláčiky pripraviť v teplovzdušnej fritéze.

Prejsť na recept

Popcorn, má dlhú a zaujímavú históriu. Jeho prvé stopy siahajú až do obdobia pred 5 000 rokmi v oblasti dnešného Mexika. Domorodé kmene poznali tajomstvo vybuchujúcich kukuričných zŕn a využívali ho pri rôznych obradoch a oslavách. S postupom času sa popcorn stal populárnym nielen v Amerike, ale na celom svete. Jeho obľuba výrazne vzrástla v 20. storočí, keď sa stal neoddeliteľnou súčasťou filmových večerov a návštev kín.

Výhody popcornu z teplovzdušnej fritézy

Teplovzdušná fritéza prináša nový spôsob, ako si vychutnať obľúbený popcorn. Zabudnite na olej a nezdravé tuky! V teplovzdušnej fritéze môžete pripraviť popcorn bez pridania oleja a užiť si ho v plnej chuti s oveľa menším množstvom kalórií.

A čo viac? Rýchlosť a jednoduchosť prípravy vám umožní mať čerstvý popcorn pripravený za pár minút. Či už preferujete slaný alebo sladký, možnosti sú nekonečné. Karamelizovaný popcorn z teplovzdušnej fritézy je lahodným a zdravším spôsobom, ako vychutnať občerstvenie pri filme. Doprajte si tento tradičný zážitok s novým nádychom a nechajte sa unášať filmovými príbehmi v spoločnosti chrumkavého popcornu.

Teplovzdušná fritéza otvára nekonečné možnosti prípravy tradičných jedál novým spôsobom. Čo všetko v teplovzdušnej fritéze pripraviť sme pre vás zhrnuli do článku. Tiež sme sa pozreli na to, ako sa o teplovzdušnú fritézu náležite starať, aby vám čo najlepšie slúžila.

A ak hľadáte inšpiráciu na ďalšie snacky, rozhodne navštívte náš archív receptov, ktorom je široká paleta inšpirácie.

Suroviny

Vyberte počet porcií
100g pukance
50g maslo
30g cukor
Pomôcky
Teplovzdušná fritéza

Nutričné hodnoty

421 kalórie
48 g sacharidy
21 g tuk
4 g bielkoviny

Postup

1.

Pripravte fritézu

Teplotu fritézy nastavíme na 220 °C.
Hotovo
2.

Pridajte maslo

Do panvice dáme maslo a necháme ho rozpustiť.
Hotovo
3.

Pridajte popcorn

Popcorn zmiešame s cukrom a pridáme k maslu. Varíme 8 minút v teplovzdušnej fritéze.
Hotovo
4.

Vychutnajte si popcorn

Po uplynutí času počkajte 1-2 minúty, kým kukurica prestane pukať. Vychutnajte si teplý popcorn ihneď!
Hotovo

Poznámky

Ak máte radšej svoj popcorn slaný, po uvarení ho osoľte.
Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF
Značky