Popcorn z teplovzdušnej fritézy

Popcorn z teplovzdušnej fritézy: Nový spôsob prípravy obľúbenej pochúťky

Ako by to bol film bez popcornu? Táto kombinácia je pre mnohých neoddeliteľná. Popcorn si našiel svoje miesto v srdciach mnohých filmových nadšencov. Či už idete do kina alebo si užívate filmový večer doma, misa s chrumkavým popcornom je skoro povinnosťou. A kto by odolal jeho zvláštnej vôni, ktorá sa šíri po celom dome a všetkých láka k obrazovke? Vyskúšajte chutné obláčiky pripraviť v teplovzdušnej fritéze.

Prejsť na recept

Popcorn, má dlhú a zaujímavú históriu. Jeho prvé stopy siahajú až do obdobia pred 5 000 rokmi v oblasti dnešného Mexika. Domorodé kmene poznali tajomstvo vybuchujúcich kukuričných zŕn a využívali ho pri rôznych obradoch a oslavách. S postupom času sa popcorn stal populárnym nielen v Amerike, ale na celom svete. Jeho obľuba výrazne vzrástla v 20. storočí, keď sa stal neoddeliteľnou súčasťou filmových večerov a návštev kín.

Výhody popcornu z teplovzdušnej fritézy

Teplovzdušná fritéza prináša nový spôsob, ako si vychutnať obľúbený popcorn. Zabudnite na olej a nezdravé tuky! V teplovzdušnej fritéze môžete pripraviť popcorn bez pridania oleja a užiť si ho v plnej chuti s oveľa menším množstvom kalórií.

A čo viac? Rýchlosť a jednoduchosť prípravy vám umožní mať čerstvý popcorn pripravený za pár minút. Či už preferujete slaný alebo sladký, možnosti sú nekonečné. Karamelizovaný popcorn z teplovzdušnej fritézy je lahodným a zdravším spôsobom, ako vychutnať občerstvenie pri filme. Doprajte si tento tradičný zážitok s novým nádychom a nechajte sa unášať filmovými príbehmi v spoločnosti chrumkavého popcornu.

Teplovzdušná fritéza otvára nekonečné možnosti prípravy tradičných jedál novým spôsobom. Čo všetko v teplovzdušnej fritéze pripraviť sme pre vás zhrnuli do článku. Tiež sme sa pozreli na to, ako sa o teplovzdušnú fritézu náležite starať, aby vám čo najlepšie slúžila.

A ak hľadáte inšpiráciu na ďalšie snacky, rozhodne navštívte náš archív receptov, ktorom je široká paleta inšpirácie.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
100g pukance
50g maslo
30g cukor
Pomôcky
Teplovzdušná fritéza

Nutričné hodnoty

421 kalórie
48 g sacharidy
21 g tuk
4 g bielkoviny

Postup

1.

Pripravte fritézu

Teplotu fritézy nastavíme na 220 °C.
Hotovo
2.

Pridajte maslo

Do panvice dáme maslo a necháme ho rozpustiť.
Hotovo
3.

Pridajte popcorn

Popcorn zmiešame s cukrom a pridáme k maslu. Varíme 8 minút v teplovzdušnej fritéze.
Hotovo
4.

Vychutnajte si popcorn

Po uplynutí času počkajte 1-2 minúty, kým kukurica prestane pukať. Vychutnajte si teplý popcorn ihneď!
Hotovo

Poznámky

Ak máte radšej svoj popcorn slaný, po uvarení ho osoľte.
Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF
Značky