Tekvicová polievka

Takto chutí jeseň: Tekvicová polievka

Jeseň je najfarebnejším ročným obdobím, ktoré vás svojimi chladnými večermi nabáda k teplým a útulným večerným hostinám s rodinou alebo priateľmi. Tekvicová polievka je epitafom jesene, ponúkajúcim prísľub tepla, výdatnosti a chutného potešenia s každou lyžicou. Táto polievka je magickou kombináciou jednoduchosti, živín prospešných pre zdravie a chuti, ktorá zahreje vaše telo aj dušu.

Prejsť na recept

Príprava tekvicovej polievky je ako kuchárska alchýmia, kde sa základné suroviny transformujú na niečo úplne nové a očarujúce. Výber správnych surovín a vytvorenie dokonalého receptu je umenie, ktoré môže byť veľmi odmeňujúce. Pre tých, ktorí milujú objavovanie nových receptov a tipov, je tu bohatá zbierka inšpirácií v našom archíve. Každá lyžica tekvicovej polievky vás prenesie do sveta, kde sa prírodné chute a arómy snúbia s kuchárskym majstrovstvom.

Príprava tejto polievky je jednoduchá a výsledok je fascinujúci. Začína sa to vybraním kvalitnej tekvice, ktorá je základným kameňom polievky. Tekvica je potom jemne uvarená a vymixovaná do hladka, čo je jednoduché a efektívne s šikovným kuchynským robotom.

Avšak, poznáme aj ďalší veľmi efektívny spôsob prípravy tejto polievky. Použite náš GrandPrix kuchynský robot. Tento multifunkčný a všestranný kuchynský pomocník nepozná prekážku v príprave jedál a vám šetri neuveriteľne veľa času. Stačí doň vložiť všetky suroviny, nastaviť čas varenia a robot sa o všetko postará sám. Vy si zatiaľ môžete vychutnať napríklad ďalšiu jesennú klasiku – Pumpkin Spice Latte.  

Objímte jesennú pohodu

Tekvicová polievka je ako objatie jesennej pohody. Je to príležitosť, ako zažiť jeseň vo svojej plnej chuti a farebnosti. Táto krémová, bohato ochutená polievka je vynikajúcim predjedlom alebo hlavným jedlom, ktoré môže byť podávané s čerstvým chlebom alebo krutónmi. Je to recept, ktorý spája jednoduchosť s vysokou kvalitou, čo vytvára zážitok, ktorý je príjemný pre všetky zmysly. Nechajte sa inšpirovať a skúste svoje kuchárske zručnosti pri príprave tejto úžasnej tekvicovej polievky, ktorá vás zahreje zvnútra von a prinesie vám chuť jesene priamo do vášho domova.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
600 g tekvice Hokkaido
400 g mrkvy
20 g čerstvého zázvoru
1 cibuľa
1PL rastlinného oleja
700 ml zeleninového vývaru
300 ml kokosového mlieka
1PL sójovej omáčky
1/2 citróna
Pomôcky
GrandPrix
alebo 1 veľký hrniec a 1 tyčový mixér alebo mixér

Nutričné hodnoty

261 Kalórie
23 g Sacharidy
16 g Tuky
4 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si ingrediencie

Rozpoľte tekvicu a vyberte semená. Ošúpte zázvor, mrkvu a cibuľu. Všetko nakrájajte na kocky.
Hotovo
2.

Uvarte polievku

Do veľkého hrnca (alebo do hrnca GrandPrix) dajte rastlinný olej alebo margarín. Na strednom ohni orestujte cibuľu, zázvor, mrkvu a tekvicu. Zalejeme vývarom a všetko varte 20 minút.
Hotovo
3.

Polievku rozmixujte na pyré

Polievku rozmixujte na jemno ručným mixérom (alebo v prístroji GrandPrix pri rýchlosti 8 počas 20 sekúnd).
Hotovo
4.

Ochutenie polievky

Vmiešajte kokosové mlieko a dochuťte soľou, korením, citrónovou šťavou a sójovou omáčkou.
Hotovo

Poznámky

Ak chcete, môžete si semienka hokkaida ponechať, umyť ich a opiecť.
Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF