Talianske

Talianske recepty a talianska kuchyňa sú jednou z najobľúbenejších. Dôvod?

Čítať viac

Aromatické omáčky, na slnku dozreté paradajky, chrumkavé cesto a samozrejme: tie najlepšie cestoviny! S čerstvými a zdravými surovinami sa aj vy stanete talianskym šéfkuchárom. Otestujte naše recepty, najmä tie na pizzu!

Pizza

Obľúbená je najmä klasická neapolská pizza s tenkým základom, vzdušným, chrumkavým okrajom a ingredienciami presne podľa vašej chuti. Či už caprese, prosciutto alebo funghi: objavte naše pizze a jednoducho si ich upečte. Základom je klasické talianske cesto a aromatická paradajková omáčka.

Talianske cestoviny

Čerstvé a chuťovo neporovnateľne cestoviny Carbonara, Bolognese alebo Napoli – aké sú vaše obľúbené? Klarstein magazín má veľa chutných receptov na cestoviny, z ktorých niektoré sú klasické talianske. Ktoré sú tie najlepšie? Tie, ktoré si sami pripravíte! Či už ručne alebo pomocou automatického stroja na cestoviny: Čerstvé cestoviny sú vždy iný zážitok.

Talianske šaláty, predjedlá a mnoho iného

Okrem pizze a cestovín u nás nájdete aj mnoho ďalších talianskych receptov. Či už šaláty, predjedlá, dezerty alebo malé občerstvenie a nápoje: Prelistujte si kategóriu a vyberte si presne to, na čo máte chuť.

Miešané nápoje

Talianske miešané nápoje sú populárne po celom svete pre svoju lahodnú chuť a široký výber ingrediencií. Tieto nápoje sú kombináciou rôznych druhov alkoholu, džúsov, sirupov a ďalších prísad, ktoré sa miešajú do lahodných a osviežujúcich kokteilov.

Medzi tie najpopulárnejšie patrí Aperol Spritz, ktorý je zvyčajne pripravený z Aperolu, prosecca a sódy. Ďalším obľúbeným nápojom je Campari Spritz, kde Aperol nahradilo Campari. Ďalšie populárne drinky sú Bellini, ktorý obsahuje šumivé víno a broskyňový džús, či Negroni, ktorý sa pripravuje z ginu, Campariho a vermutu.

Talianske miešané nápoje majú často jednoduché a osviežujúce zloženie, ktoré zahŕňa čerstvé ovocie, bylinky a citrusové plody. Sú ideálnym spoločníkom k talianskej kuchyni a sú obľúbené medzi návštevníkmi Talianska i mimo neho.

Talianska, francúzska alebo nemecká domáca kuchyňa? V Klarstein magazín ponúka recepty z mnohých krajín. Či už stredomorská kuchyňa, ázijské recepty alebo francúzske: Preklikajte sa našou pestrofarebnou zbierkou receptov z celého sveta a doprajte si presne to, čo chcete.

Super jednoduché

Krémové a chutné hríbové rizoto Hríbové rizoto je absolútnou klasikou medzi rizotami. Ľahko sa pripravuje, rýchlo sa dokončuje a v chladnom období nám poskytuje absol�