Bravčové

Bravčové mäso je jedno z najobľúbenejších druhov mäsa v našich končinách. Naša kategória bravčové vám ponúka množstvo receptov na šťavnaté a chutné pokrmy. Máme množstvo inšpiratívnych receptov, ktoré vám rozšíria obzory.

Čítať viac

Bravčové mäso na šťave: Klasika, ktorá nikdy nesklame

Bravčové mäso na šťave je jedným z najpopulárnejších receptov. Mäso v tomto pokrme je tak šťavnaté a jemné, že sa Vám bude rozpadať na jazyku. Recepty sa môžu líšiť, no všetky sú založené na pomalom dusení mäsa v aromatickej šťave, ktorá zaručuje vynikajúcu chuť a jemnosť.

Obľúbené prísady na šťavu sú cibuľa, cesnak, mrkva, paprika, paradajkový pretlak, víno alebo pivo. Bravčové na šťave si zamilujete ako hlavné jedlo s rôznymi prílohami, napríklad s knedľou, ryžou, tarhoňou alebo zemiakovou kašou.

Bravčové karé: Skvelá voľba pre rýchle a chutné pokrmy

Karé, ktoré získavame z chrbta ošípaného, je obľúbené nielen pre svoju chuť, ale aj pre svoju rýchlu prípravu. Toto mäso je ideálne na grilovanie, pečenie alebo prípravu na panvici. Skúste ho napríklad v  tradičnom recepte s prosciutto a syrom, alebo experimentujte s rôznymi marinádami a omáčkami.

Bravčové stehno: Prvotriedna voľba pre nedeľné pečenie

Bravčové stehno je obľúbenou voľbou pre rodinné a sviatočné večere. Mäso je tučnejšie a šťavnatejšie, čo zaručuje bohatú chuť a skvelý zážitok pri konzumácii. Pečené stehno, či už s kožou alebo bez nej, sa môže podávať s rôznymi prílohami, ako sú zemiakové placky, zelenina na pare alebo šalát. Nezabudnite na chrumkavú kôrku, ktorá je pre mnohých vrcholom tohto pokrmu.

Bravčové pliecko: Mäso plné chuti a možností

Bravčové pliecko, ktoré sa nachádza na prednej časti bravča, je ideálne na dusené pokrmy a pečené mäso. Jeho bohatá chuť a výborná textúra ho robia skvelým kandidátom na pomalé varenie, čo zaručuje šťavnatosť a jemnosť. Môžete ho pripraviť s rôznymi koreninami a omáčkami, alebo skúsiť klasický recept s medom a horčicou. Pliecko sa tiež často používa na prípravu gulášu a iných tradičných jedál.

Koleno: Chrumkavá delikatesa, ktorá vás očarí

Koleno je jedným z najslávnejších a najobľúbenejších pokrmov, ktoré si môžete vychutnať. Výnimočné je predovšetkým výsledkom jeho dlhej prípravy a špeciálnej úpravy, ktorá zabezpečuje, že koža na kolene zostane chrumkavá a zlatohnedá. Obľúbeným spôsobom prípravy je pečenie v pive, ktoré dodá mäsu ešte viacej chuti a arómy.

Výpečky: Úžasná chuťová explozia

Bravčové výpečky sú kusy mäsa opečené do chrumkava, ktoré poskytujú úžasný kontrast medzi vonkajšou kôrkou a jemným mäkkým mäsom vnútri. Tieto drobné delikatesy sa skvele hodia ako predjedlo alebo ako súčasť väčšieho jedla. Podávajte ich s horčicou alebo jednoducho so soľou a korením.