Panvica Caprese

Panvica Caprese: Fusion kuchýň na vašom tanieri

Máte chuť skúšať niečo nové a inovatívne, a pritom sa držať klasických chutí, ktoré milujete? Predstavte si spojenie talianskeho predjedla caprese a tradičnej metódy pečenia v panvici. Máme pre vás zaujímavý recept, ktorý vás zavedie na gastronomickú cestu plnú objavov.

Prejsť na recept

Caprese, pochádzajúce z talianskeho ostrova Capri, je predjedlo, ktoré v mnohých kultúrach symbolizuje jednoduchosť a čistotu chutí. Tradične sa skladá z plátkov mozzarelly, čerstvých paradajok a bazalky, zvyčajne ozdobených olivovým olejom, soľou a korením. Táto kombinácia farieb a chutí je nielen reprezentatívna pre taliansku vlajku, ale aj pre stredomorskú kuchyňu.

História raclette

Zatiaľ čo caprese je skvostom talianskej kuchyne, raclette má svoje korene v švajčiarskych Alpách. Pôvodne to bola metóda, kedy sa polovica syra ohrievala pri otvorenom ohni a roztavený syr sa potom strúhal priamo na tanier. Dnes je raclette obľúbeným spôsobom stravovania, kde si každý hosť môže pripraviť vlastné ingrediencie v malých panviciach.

Spojenie dvoch svetov: Caprese v Panvici

Talianske placky v panvici nie sú len obyčajným spojením dvoch tradičných jedál. Ide o oslavu kreativity v kuchyni, kde sa kombinuje klasika s moderným spôsobom prípravy. V kuchyni je dôležité experimentovať a skúšať nové kombinácie. Spájanie zdanlivo nespojiteľných kuchýň môže vytvoriť nezabudnuteľné chuťové zážitky. Caprese v panvici je dôkazom toho, že kuchyňa neponúka hranice a je priestorom pre nekonečnú inováciu.

Skúste tento zaujímavý recept a nechajte sa unášať vlnou chutí, ktoré vás prevedú cez stredomorské pobrežie až do horských údolí Švajčiarska. Experimentujte, inovujte a hlavne si vychutnávajte každý kúsok caprese v panvici!

Viac inšpiratívnych raclette receptov nájdete v našom archíve receptov v časti raclette a fondue. Skôr niečo talianske? Potom zamierte do našej sekcie talianskych receptov. A nezabudnite, že všetko potrebné na prípravu akejkoľvek dobroty nájdete v našom e-shop klarstein.sk. Naše dizajnové mašinky ponúkame za skvelé ceny, dokonca so zľavami pri rôznych príležitostiach.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
1balenie mozzarelly
16 koktailových rajčín
1/2zväzku bazalky
2ČL olivového oleja
soľ a korenie podľa chuti
Pomôcky
Raclette 1

Nutričné hodnoty

120 Kalórie
1 g Sacharidy
10 g Tuky
7 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava surovín

Pripravíme si mozzarellu tak, že ju rozdrobíme na malé kúsky. Umyjeme a nakrájame rajčiny. Bazalku umyjeme, osušíme a nasekáme.
Hotovo
2.

Príprava panvice

Paradajky, mozzarellu a bazalku vložíme do panvice, pokvapkáme olivovým olejom a dochutíme soľou a korením. Pečieme v raclette grile približne 10 minút.
Hotovo

Poznámky

Výživové údaje sú približne vypočítané na základe uvedených zložiek. Odchýlky sú možné.
 Uložiť ako PDF