Zázvorový čaj s pomarančom

Zázvorový čaj s pomarančom: Stretnutie tradičného lieku a osviežujúcej ovocnej chuti

Keď sa zázvor spojí s pomarančom, výsledkom je výnimočný nápoj, ktorý nás nielen zahreje v chladných dňoch. Tiež podporí naše zdravie a pohodu. Takýto čaj je nielen chutným spojením, ale aj zdrojom mnohých prospešných látok.

Prejsť na recept

Zázvor je už tisíce rokov považovaný za liečivú rastlinu v mnohých kultúrach po celom svete. Obsahuje látky, ktoré pôsobia protizápalovo a protibakteriálne. Je známy svojimi účinkami proti nevoľnosti a pomáha aj pri trávení. Okrem toho zázvor obsahuje antioxidanty, ktoré chránia bunky pred škodlivým pôsobením voľných radikálov. Tiež podporuje cirkuláciu krvi, čím napomáha k lepšiemu prekrveniu celého tela.

Zázvorový čaj – vitamíny a minerály

Zázvor je skutočným pokladom, pokiaľ ide o výživné hodnoty. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C a mnoho minerálov ako je draslík, horčík, železo a zinok. Pomaranč dopĺňa tento čaj o ďalší zdroj vitamínu C, ktorý je dôležitý pre imunitu a správnu funkciu kože. Obe tieto suroviny spolu tvoria silné antioxidačné duo, ktoré pomáha chrániť naše telo.

Príprava zázvorového čaju: Strúhať, krájať či vyvárať?

Pri príprave zázvorového čaju je dôležité vedieť, ako spracovať samotný zázvor. Pre intenzívnejšiu a hlbšiu chuť je ideálne zázvor najprv nastrúhať. Strúhaný zázvor má tú výhodu, že lepšie uvoľní svoje aromatické látky a účinné zložky. Môžete ho tiež krájať na tenké plátky. Ako posledný krok, zázvorový čaj nemusí byť len zaliaty horúcou vodou. Vyváraním zázvoru za pár minút získate silnejší a intenzívnejší nápoj.

Zázvorový čaj s pomarančom je nielen chutným spojením, ale aj nápojom, ktorý podporí vaše zdravie a dodá energiu na celý deň. Vyskúšajte tento recept a nechajte sa unášať skvelou kombináciou chutí a prospešnými účinkami na vaše telo. Alebo môžete vyskúšať náš recept na zázvorový čaj so škoricou. A ak sa o zázvore chcete dozvedieť viac, nemal by vám ujsť náš článok Zázvor osvieži a podporí zdravie.

Aby ste si tento zdravý nápoj mohli vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek a vždy vám dodal potrebnú energiu, môžete si so sebou vziať aj na cesty, do práce, či školy. Stačí vám termoska.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
2 pomaranče
2vetvičky čerstvej mäty
20 g čerstvého zázvoru
Pomôcky
2 poháre alebo šálky na čaj
odšťavovač citrusových plodov voliteľné

Nutričné hodnoty

56 Kalórie
11 g Sacharidy
0 g Tuky
1 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava ingrediencií

Zázvor nakrájame na tenké plátky. Pomaranče rozrežeme na polovicu a 3 polovice z nich odšťavíme. Mätu umyjeme a osušíme Privedieme vodu do varu.
Hotovo
2.

Príprava čaju

Do jedného pohára na čaj dáme dve vetvičky mäty, polovicu zázvoru a polovicu pomarančovej šťavy. Zalejeme horúcou vodou. Zvyšnú polovicu pomaranča nakrájame na plátky a použijeme na ozdobu.
Hotovo

Poznámky

Výživové údaje sú približne vypočítané na základe uvedených zložiek. Odchýlky sú možné.
 Uložiť ako PDF