Perníkový mousse

Perníkový mousse: vrstvený dezert pre vianočné chvíle

Mousse evokuje predstavu jemného, vzdušného a neodolateľne chutného dezertu. Perníkový mousse je výnimočným dezertom, ktorý kombinuje bohatú chuť perníka s hladkou konzistenciou pôvodne francúzskeho dezertu.. Tento dezert je ideálny pre chvíle, keď si chcete dopriať niečo sladké, no zároveň hľadáte originálnu a nevšednú pochúťku.

Prejsť na recept

Perníkový mousse je dokonalou harmóniou chutí a textúr. Spojuje v sebe bohatú chuť horkej čokolády, aromatické korenie typické pre perník, jemnú sladkosť hnedého cukru a osviežujúce tóny pomarančového likéru alebo šťavy. Táto kombinácia vytvára nezabudnuteľný chuťový zážitok, ktorý uspokojí každého milovníka sladkostí.

Jednoduchá príprava

Príprava perníkového mousse nie je len o zmesi chutí, ale aj o jednoduchosti. Aj keď môže znieť komplikovane, v skutočnosti je jeho príprava rýchla a nenáročná. Všetky ingrediencie sú ľahko dostupné a proces prípravy je jasný a priamy. Je to ideálny dezert pre tých, ktorí si chcú vychutnať kvalitný dezert bez zbytočného stresu z prípravy.

Perník a jeho rola v tomto mousse

Perník, ako hlavný prvok tohto dezertu, pridáva nielen výnimočnú chuť, ale aj textúru. Jeho jemné kúsky v kombinácii s krémovou konzistenciou mousse vytvárajú perfektný zážitok na každom súste. Perník tiež pridáva k dezertu zimný nádych, čo ho robí ideálnym na prípravu počas sviatočného obdobia.

Servírovacie tipy

Perníkový mousse sa najlepšie podáva v elegantných pohároch, vrstvený so zvyšnými ingredienciami. Tento spôsob podávania nielenže vyzerá esteticky príjemne, ale tiež umožňuje každému hosťovi vychutnať si každú vrstvu tohto lahodného dezertu. Ozdobenie čokoládovými hoblinami alebo inými dekoráciami môže ešte viac zvýrazniť chuť a vizuálny vzhľad tohto dezertu.

Doplňte svoje menu aj o ďalšie lákavé dezerty. Radi vás inšpirujeme našim archívom receptov. A nezabudnite, že so šikovnými pomocníkmi sa dezerty pripravujú ľahšie a rýchlejšie.

Dobrú chuť

Perníkový mousse je dokonalou voľbou pre každého, kto si chce pochutnať na niečom sladkom, no zároveň originálnom. Jeho bohatá chuť, jemná textúra a jednoduchá príprava robia z tohto dezertu skvelý doplnok k akejkoľvek oslave alebo pokojnému večeru doma. Skúste tento neodolateľný dezert a nechajte sa uniesť jeho jedinečnou kombináciou chutí a vôní.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
250 g perníkov bez náplne
200 g horkej čokolády
100 ml pomarančového likéru prípadne pomarančovej šťavy
3ČL perníkového korenia
1ČL škorice
3PL hnedého cukru
500 ml šľahačky
2 vajcia
Pomôcky
Kuchynský robot
4 dezertné poháre
cukrárske vrecko s krížovou tryskou voliteľné

Klarstein kuchynské pomôcky

Klarstein Kazuno sada nožov
Klarstein Kazuno sada nožov
127,90 €
179,90 €
Klarstein Bella Pico 2G kuchynský robot
Klarstein Bella Pico 2G kuchynský robot
77,89 €
109,90 €
Klarstein Batvik bambusová doska na krájanie
Klarstein Batvik bambusová doska na krájanie
19,90 €
25,90 €

Nutričné hodnoty

903 Kalórie
78 g Sacharidy
60 g Tuky
11 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava perníkov

Perník nasekáme v kuchynskom robote alebo nožom. Pokvapkajte pomarančovým likérom (alebo šťavou) a premiešajte. Nechajte oddýchnuť.
Hotovo
2.

Pripravte perníkovú penu

Z čokolády si odložte približne 15 g, zvyšok roztopíme vo vodnom kúpeli. Vmiešajte perníkové korenie a škoricu. Oddelene vyšľaháme smotanu na tuhú šľahačku a vyšľaháme vajcia s cukrom. Obe zmesi necháme vychladnúť na izbovú teplotu.
Hotovo
3.

Dokončite perníkový mousse

Do zmesi vajec a cukru pridajte čokoládu. Pridajte šľahačku a opatrne vmiešajte, kým nevznikne hladká pena. Ak je krém príliš riedky, vložte ho do chladničky.
Hotovo
4.

Servírujte

Pripravte si 4 dezertné poháre. Striedajte vrstvy perníka, peny, perníka a ďalšej peny. Ozdobte zvyšnou čokoládou a akýmikoľvek ďalšími ozdobami. Chladíme 1 hodinu a servírujeme.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF