Pečené hovädzie mäso

Pečené hovädzie mäso z rúry alá Klarstein

Hovädzie mäso pečené v rúre je jedným z tých klasických receptov, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Toto jedlo má bohatú históriu, ktorá siaha do minulých stáročí. Okrem toho, že je obľúbené v mnohých kultúrach po celom svete, má tiež jedinečnú vlastnosť  perfektne hrať s rôznymi prílohami. Je to voľba pre rôzne špeciálne príležitosti.  

Prejsť na recept

Tradičné pečené hovädzie mäso sa vyvinulo z dlhoročnej tradície pečenia mäsa v peciach alebo rúrach. Jeho korene siahajú až do stredoveku, keď sa mäso často pieklo na otvorenom ohni. Postupom času sa však vyvinula technológia, ktorá umožnila pečenie mäsa v uzavretom priestore, čo viedlo k vzniku rúry, ako ju poznáme dnes. To umožnilo ľuďom variabilitu vo varení a experimentovanie s rôznymi druhmi mäsa a prílohami.

Rôzne druhy hovädzieho mäsa

Pri príprave pečeného hovädzieho mäsa môžete vyberať z rôznych druhov mäsa, čo vám dáva priestor na tvorbu jedinečných a chutných kombinácií. Najčastejšie sa používa hovädzia roštenka, ale môžete sa rozhodnúť aj pre hovädzí pliecko, hovädzí steak alebo iné kúsky mäsa podľa vašich preferencií.

Príležitosti na prípravu pečeného hovädzieho mäsa

Pečené hovädzie mäso je univerzálnym jedlom, ktoré sa hodí pre rôzne príležitosti. Môžete ho pripraviť na večeru so svojou rodinou, pre priateľov, ako romantickú, alebo ho môžete servírovať na slávnostnej večeri. Jeho všestrannosť a elegancia ho robia ideálnou voľbou na rôzne udalosti.

Pečené hovädzie mäso a možnosti príloh

Pri podávaní pečeného hovädzieho mäsa môžete byť kreatívni aj pri výbere príloh. K tomuto skvostnému hlavnému jedlu sa skvelo hodia zemiaky, klasický krémový zemiakový šalát, grilovaná zelenina alebo čerstvý zeleninový šalát. Nezabudnite na omáčky, ktoré môžu ešte viac obohatiť chuť vášho jedla.

Pečené hovädzie mäso z rúry je skutočnou lahôdkou, ktorá si našla cestu do sŕdc mnohých ľudí po celom svete. S jeho bohatou históriou, rôznymi druhmi mäsa, príležitosťami na jeho prípravu a možnosťami príloh, je to jedlo, ktoré nikdy nesklame. Vyskúšajte ho a nechajte sa uniesť jeho jedinečnou chuťou a vôňou.

Hľadáte viac inšpirácie? Potom navštívte náš archív receptov, kde nájdete ako tipy na prílohu k hovädziemu pečenému, ale aj tipy na prípravu iných druhov mäsa, či dokonale bezmäsitých jedál. Nebojte sa experimentovať a recepty upravovať podľa vašich preferencií.

 

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
2 kg nízkej roštenky v jednom kuse
1zväzok zeleniny do polievky
3 cibule
4 strúčiky cesnaku
500 ml hovädzieho vývaru
300 ml suchého červeného vína
1zväzok rozmarínu
1zväzok tymiánu
3 bobkové listy
1hrsť bobúľ borievky
5 zrniek nového korenia
1 tyčinka škorice
1hrsť celého čierneho korenia
2PL paradajkového pretlaku
2PL rastlinného oleja
2PL hrubo zrnnej morskej soli
Pomôcky
Veľký pekáč
Jemné sitko

Nutričné hodnoty

516 Kalórie
0 g Sacharidy
16 g Tuky
93 g Bielkoviny

Klarstein pre vaše sviatočné jedlo

Zelite Infinity by Klarstein Alpha-Royal Japanese Series Set II sada nožov
Zelite Infinity by Klarstein Alpha-Royal Japanese Series Set II sada nožov
293,90 €
407,60 €
Klarstein Podolica pekáč
Klarstein Podolica pekáč
75,90 €
89,90 €
Klarstein Marinara Pec na pizzu 3 v 1
Klarstein Marinara Pec na pizzu 3 v 1
82,90 €
109,90 €
Klarstein Glaswerk Cassia koreničky
Klarstein Glaswerk Cassia koreničky
23,90 €
39,90 €

Postup

1.

Pripravte mäso

Mäso opláchnite v studenej vode a osušte. Odstráňte prebytočný tuk
Hotovo
2.

Pripravte zeleninu

Zeleninu ošúpte a nakrájajte na hrubé kocky. Umyte bylinky a osušte ich.
Hotovo
3.

Smažte

Mäso opečte zo všetkých strán. Odložte ho na stranu. Do výpeku pridajte paradajkový pretlak a krátko varte. Pridajte rastlinný olej a zeleninu. Smažte, kým nebude cibuľa priesvitná.
Hotovo
4.

Predhrejte rúru

Rúru predhrejte na 150 °C horný/spodný ohrev.
Hotovo
5.

Upečte mäso

Zeleninu rovnomerne rozložte do pekáča. Na vrch položte mäso. Všetko podlejte červeným vínom a hovädzím vývarom, pridajte bylinky a korenie. Vložte do rúry s prikrytým vekom. Pečieme v rúre 3 hodiny, pričom po 1,5 hodine mäso otočíme.
Hotovo
6.

Servírujte

Mäso vyberte z pekáča a nakrájajte ho na plátky. Omáčku prepasírujte cez jemné sitko a v prípade potreby ju priveďte do varu s trochou kukuričnej múky a zahustite. Podávajte s ľubovoľnými prílohami.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF