Vyprážaný karfiol z teplovzdušnej fritézy

Pripravte si vyprážaný karfiol zdravšie

V dnešnej dobe, kedy každý hľadá zdravšie alternatívy k tradičným pokrmom, predstavuje vyprážaný karfiol z teplovzdušnej fritézy ideálnu voľbu. Tento recept, ktorý kombinuje jednoduchosť prípravy s nutričnou hodnotou karfiolu, je dokonalou ukážkou toho, ako môže byť zdravé jedlo nielen prospešné, ale aj neuveriteľne chutné.

Prejsť na recept

Teplovzdušná fritéza je moderným kuchynským zázrakom, ktorý umožňuje pripraviť vyprážané jedlá s minimom oleja. Vďaka tomuto revolučnému zariadeniu môžete vychutnať klasické vyprážané pochúťky bez obáv z nadmerného množstva tukov. Vyprážaný karfiol z teplovzdušnej fritézy je jasným príkladom toho, ako môžete využiť tieto výhody vo svoj prospech.

Jednoduché ingrediencie, maximálna chuť

Kľúčom k úspechu tohto receptu je výber kvalitných surovín. Karfiol, ako hlavná zložka, by mal byť čerstvý a pevný na dotyk. Kombinácia korenia a obaľovacej zmesi, ktorú môžete variovať podľa vlastných preferencií, použiť môžete strúhanku, parmezán či bylinky, dodáva karfiolu jedinečnú chuť a chrumkavosť.

Rýchla a jednoduchá príprava

Príprava vyprážaného karfiolu v teplovzdušnej fritéze je až nečakane jednoduchá. Začína sa umytím a rozdelením karfiolu na menšie ružičky. Následne ich obalíte vo vybranej zmesi a uložíte do fritézy. V priebehu niekoľkých minút máte hotovú zdravú a chutnú pochúťku. Prečo práve vyprážaný karfiol? Vyprážaný karfiol je nielen výbornou alternatívou k tradičným vyprážaným jedlám, ale je aj vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálov. Okrem toho je jeho príprava v teplovzdušnej fritéze šetrná k životnému prostrediu, pretože vyžaduje menej energie a oleja.

Teplovzdušnej fritéze sme sa pozreli bližšie „na zúbok“ v článkoch Ako naplno využiť teplovzdušnú fritézu?, Čo variť v teplovzdušnej fritéze? a Digitálna teplovzdušná fritéza je zdravý a kreatívny pomocník. Rovnako v našom archíve receptov nájdete veľa inšpirácie pre tohto inovatívneho kuchynského pomocníka.

Vyprážaný karfiol je perfektná voľba

Či už hľadáte zdravý variant jedla alebo jednoducho nový spôsob, ako si pochutnať na obľúbených jedlách, vyprážaný karfiol z teplovzdušnej fritézy je tým pravým riešením. Jeho jednoduchá príprava, nutričné hodnoty a výnimočná chuť robia z tohto receptu ideálny spôsob, ako si dopriať rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
1 karfiol
100 g panko múky prípadne strúhanka
2ČL mletej papriky
soľ a korenie podľa chuti
Pomôcky
Teplovzdušná fritéza

Nutričné hodnoty

209 Kalórie
23 g Sacharidy
9 g Tuky
7 g Bielkoviny

Klarstein teplovzdušné fritézy

Klarstein VitAir Turbo teplovzdušná fritéza
Klarstein VitAir Turbo teplovzdušná fritéza
134,90 €
189,90 €
Klarstein AeroVital easy touch teplovzdušná fritéza
Klarstein AeroVital easy touch teplovzdušná fritéza
159,90 €
229,90 €
Klarstein AeroVital Jumbo 3 v 1 teplovzdušná fritéza
Klarstein AeroVital Jumbo 3 v 1 teplovzdušná fritéza
171,90 €
299,90 €
Klarstein Teplovzdušná fritéza, Air Glaze
Klarstein Teplovzdušná fritéza, Air Glaze
155,90 €
209,90 €

Postup

1.

Pripravte si ingrediencie

Karfiol umyte a pokrájajte na ružičky. Všetky prísady dôkladne zmiešajte a v zmesi obaľte karfiol.
Hotovo
2.

Vyprážajte

Ochutený karfiol vložte do panvice vystlanej papierom na pečenie a vyprážajte pri 180 °C 15 minút. Dobrú chuť!
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF