Syr brie ako domáce chipsy

Netradičný snack: Syr brie z teplovzdušnej fritézy ako chipsy k filmu

Milujete syr brie? Potom je tento recept doslova pre vás. Stačí vám pár kúskov obľúbeného syra, koreniny, teplovzdušná fritéza a chipsy zo syra brie sú na svete!

Prejsť na recept

Syr brie, známy aj ako “kráľ syrov,” má svoje korene vo francúzskej strednej vrstve a je známy svojou jemnou, krémovou textúrou a bohatou, mliečnou chuťou. Tento syr je vyrobený z kravského mlieka a je vyzretý do takej miery, že jeho vnútorná časť je veľmi krémová, zatiaľ čo kôrka ostáva pevná. Práve táto kontrastná štruktúra robí syr brie takým jedinečným a obľúbeným po celom svete.

Tento syr je tiež bohatý na vitamíny a minerály, ako napríklad vápnik, fosfor, vitamín A a vitamín B12. Tiež je známy tým, že sa dá ľahko sparovať s rôznymi inými ingredienciami, čo ho robí ideálnym na prípravu rôznych jedál.

Teplovzdušná fritéza – Všestranný kuchynský pomocník

Pri príprave chipsov zo syru brie hrá kľúčovú úlohu teplovzdušná fritéza. Táto moderná kuchynská pomôcka sa stala neoddeliteľnou súčasťou mnohých domácností a reštaurácií vďaka svojej všestrannosti a zdravšiemu spôsobu prípravy jedál. Teplovzdušná fritéza využíva horúci vzduch na prípravu pokrmov, čo znamená, že nemusíte používať veľké množstvo oleja, čím sa zníži kalorický obsah jedla a zlepší jeho zdravotná hodnota.

Teplovzdušná fritéza umocní harmonický kontrast kôrky a vnútra

Okrem toho teplovzdušné fritézy umožňujú jedlo pripravovať rýchlejšie a rovnomernejšie, čo zabezpečuje krásnu zlatohnedú farbu a chrumkavosť bez nutnosti častého obracania. Takže keď budete vyprážať plátky syru brie, budete mať istotu, že budú rovnomerne zlatisté a dokonale chrumkavé z každej strany.

Syr brie sa v teplovzdušnej fritéze premení na jemné a krémové vnútro obalené v chrumkavej kôrke, čím vytvorí dokonalú harmóniu chutí a textúr. Táto pochúťka je ideálna na servírovanie ako predjedlo na večierku alebo ako doplnok k vínu alebo šumivým nápojom. Môžete ju tiež podávať s čerstvým ovocím, džemom alebo orechmi, čím ešte viac zvýrazníte jej lahodnú chuť.

Syr brie vám omámi zmysly pri každej príležitosti

Nechajte sa inšpirovať touto jednoduchou, no ohromujúcou kombináciou syra brie a teplovzdušnej fritézy. Tento recept nie je len o jedle; je to skutočný zážitok pre všetky vaše zmysly. Pripomína nám, prečo je syr brie označovaný za kráľa syrov, a prečo teplovzdušná fritéza je takým dôležitým nástrojom v modernej kuchyni.

Tento jednoduchý recept vám umožní vytvoriť jedinečnú pochúťku, ktorá je vhodná pre rôzne príležitosti – od rodinných osláv až po romantické večere.

Kombinácia bohatého a krémového syra brie s krehkou a chrumkavou kôrkou, ktorá vznikne v teplovzdušnej fritéze, je dokonalým príkladom toho, ako jednoduché ingrediencie môžu vytvoriť jedlo, ktoré je skutočne špeciálne.

Viac inšpiratívnych nápadov na chutné recepty nájdete v našom archíve receptov.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
200 g Brie
soľ a korenie
Pomôcky
Teplovzdušná fritéza

Nutričné hodnoty

373 Kalórie
1 g Sacharidy
33 g Tuky
18 g Bielkoviny

Klarstein kuchynskí hrdinovia

Klarstein Vinovilla Duo 43 dvojzónová vinotéka
Klarstein Vinovilla Duo 43 dvojzónová vinotéka
831,90 €
1 199,90 €
Klarstein Vigor Air teplovzdušná fritéza
Klarstein Vigor Air teplovzdušná fritéza
209,90 €
319,90 €
Klarstein Batvik bambusová doska na krájanie
Klarstein Batvik bambusová doska na krájanie
21,90 €
25,90 €
Klarstein AeroCrisp 9 teplovzdušná fritéza
Klarstein AeroCrisp 9 teplovzdušná fritéza
89,90 €
119,90 €

Postup

1.

Pripravte brie

Brie nakrájajte na dlhé plátky.
Hotovo
2.

Vypražte chipsy

Plátky vložte do panvice teplovzdušnej fritézy vyloženej papierom na pečenie, nechajte medzi kúskami trochu miesta, osoľte, okoreňte a smažte pri 180 °C 10 minút. Po polovici času syr podľa potreby otočte a opäť okoreňte. Dobrú chuť.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
Chipsy Brie môžete ochutiť aj iným korením, napríklad chilli, paprikou a mnohými ďalšími. Buďte kreatívni!
 Uložiť ako PDF
Značky