Zelenina

Zelenina: V hlavnej úlohe na vašom tanieri

Zelenina – oslavujeme ju v celej jej rozmanitosti a kráse. Naša kategória zeleninových jedál prináša recepty, ktoré stavajú zeleninu do popredia, a to nielen ako prílohu, ale ako hviezdu každého jedla. Objavte s nami pokrmy, kde zelenina rozpráva príbeh každého ročného obdobia – od jarnej špargle po jesennú tekvicu a zimnú kapustu.

Čítať viac

Zdravá a chutná rozmanitosť zeleninových pokrmov

Zeleninové jedlá sú zdrojom vitality a zdravia. V tejto kategórii nájdete recepty, ktoré sú nielen nádherné na pohľad, ale aj plné vitamínov, minerálov a vlákniny. Od lokálnych špecialít cez exotické svetové kuchyne až po jednoduché, ale bohaté sezónne a celoročné recepty – všetko so zameraním na to, aby zelenina bola vždy čerstvá a plná chuti.

Zeleninové jedlá pre každú príležitosť

Či už hľadáte niečo ľahké na rýchly obed alebo kreatívne a bohaté jedlá vhodné na slávnostné večere, náš výber receptov vás zavedie do sveta, kde zelenina hrá prvú ligu. Pridajte sa k nám a objavte, ako môže byť zelenina transformovaná na jednoduché, ale rafinované pokrmy, ktoré oslovujú každého gurmána.

Dáme vám tipy ako zeleninu zavárať, fermentovať, dusiť, či grilovať. Samozrejme neobídeme ani recepty, v ktorých sa používa výsostne čerstvá zelenina. Je len na vás, pre aký spôsob sa rozhodnete.

Prestavte si ten krásny príbeh. vyberiete sa na miestny trh, kde objavujete ponuku miestnych pestovateľov. Cítite rôzne vône, vnímate farby, v niektorých stánkoch sa pýtate, čo to je? Vyberie si to, čo vás najviac zaujme a doma začína druhá, dramatickejšie, vzrušujúcejšia časť príbehu. Varenie.

Táto súčasť gastronomického sveta je skutočným zážitkom, či sa ju rozhodnete spracovať alebo ju “len” nasekáte do gréckeho šalátu.