Vyprážané jarné rolky

Vegánske jarné rolky

Vyprážané jarné rolky sú momentálne na vrchole nášho zoznamu naozaj chutných ázijských lahôdok. Nízkokalorický ryžový papier je dvakrát obalený okolo lahodnej náplne z čerstvej zeleniny, korenín a tofu. Malé kapsičky sa potom natrú trochou sezamového oleja a vložia do teplovzdušnej fritézy. Ušetríte tak zbytočný tuk pri vyprážaní alebo fritovaní. Potom rolky radi namáčame do sójovej omáčky so sezamovými semienkami. Ako ich máte najradšej vy?

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
16listov ryžového papiera
1 mrkva
100 g húb
1 jarná cibuľka
1 červená paprika
2 strúčiky cesnaku
100 g tofu
20 g čerstvého zázvoru
2PL sezamového oleja prípadne rastlinného oleja
2PL sójovej omáčky
1lyžička kari pasty My používame červenú, ale rovnako dobre poslúži aj iná.
soľ a korenie podľa chuti
Pomôcky
Teplovzdušná fritéza

Nutričné hodnoty

109 Kalórie
17 g Sacharidy
3 g Tuky
2 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si suroviny

Ošúpte mrkvu a cesnak, očistite huby, papriky umyte, zbavte semien a všetko nakrájajte na drobné kocky. Ošúpte a nastrúhajte zázvor. Jarnú cibuľku umyte a nakrájajte na tenké kolieska. Tofu rozdrvte.
Hotovo
2.

Osmažte náplň

Na panvici rozohrejte 1/2 lyžice sezamového oleja s nastrúhaným zázvorom. Na strednom ohni najprv orestujte mrkvu, cesnak a korenie. Asi po 5 minútach pridajte huby. Po ďalších 5 minútach pridajte jarnú cibuľku, tofu, sójovú omáčku, kari pastu, soľ a korenie. Pokračujte v smažení, kým sa tekutina trochu nezredukuje a náplň nebude kašovitá.
Hotovo
3.

Zrolujte rolky

Ryžový papier ponorte jednotlivo do vody v plytkej miske. Počkajte asi 30 sekúnd, kým papier nebude pružný. Do stredu dajte asi 2 lyžice náplne, preložte ich po stranách a potom zrolujte. Ďalší list ryžového papiera obtočte okolo kapsy rovnakým spôsobom. Takto pokračujte, kým neminiete plnku.
Hotovo
4.

Vypražte rolky

Rolky vložte do panvice teplovzdušnej fritézy vystlanej papierom na pečenie, potrite trochou sezamového oleja a fritujte pri 200 °C približne 10 minút. Rolky otočte a postup zopakujte. Hotové rolky si vychutnajte so sójovou omáčkou a sezamovými semienkami.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF