Lososový poké bowl

Univerzálne lososové poké

Dnešná ponuka: Poké bowl s lososom. Bowls, teda misky, sú neuveriteľne univerzálne a vždy si ich môžete pripraviť tak, ako ich máte najradšej! Dnes pripravujeme lososa, brokolicu a mrkvu v parnom hrnci GrandPrix. Funguje to perfektne, pretože zatiaľ čo sa ryža varí v spodnej časti, ostatné prísady sa môžu variť v hornej časti. Pridajte čerstvé prísady, ako je avokádo, mango a koriander. Mimoriadne chutný a jednoduchý spôsob prípravy obeda alebo rýchleho jedla po práci. Ukážeme vám, ako sa to robí!

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
2kusy lososa každý približne 125 g
1šálka ryže basmati
1malá hlávka brokolice
2 mrkvy
1 avokádo
2PL sezamových semienok
1 jarná cibuľka
4 reďkovky
3PL sójovej omáčky
1/2zväzku koriandra koriandra
1 citrón
1/2 manga
soľ a korenie podľa chuti
Pomôcky
GrandPrix

Nutričné hodnoty

807 Kalórie
79 g Sacharidy
33 g Tuky
39 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si suroviny

Lososa opláchnite v studenej vode a osušte. Citrón nakrájajte na plátky. Mrkvu ošúpte a nakrájajte na tyčinky. Brokolicu umyte a odkrojte ružičky. Jarnú cibuľku, reďkovku a koriander umyte a nakrájajte na malé kúsky. Mango a avokádo ošúpte a nakrájte na kocky.
Hotovo
2.

Nastavte GanrdPrix

Do hrnca GrandPrix nalejte šálku vody. Vložte košík na varenie a naplňte ho ryžou basmati. Zatvorte veko. Naplňte parný kôš na spodnej úrovni mrkvou a brokolicou. Na hornú úroveň položte na papier na pečenie lososa (tak, aby para stále dosahovala vrchnú časť). Osolíme, okoreníme a posypeme plátkami citróna. Nastavte GrandPrix na úroveň 1 a 105 °C, pečte 20 minút.
Hotovo
3.

Dobrú chuť!

Rozdeľte ryžu na dva taniere. Do stredu položte lososa. Okolo neho naaranžujte mango, avokádo, mrkvu, brokolicu a reďkovku. Ozdobte koriandrom, sójovou omáčkou, sezamovými semienkami a jarnou cibuľkou.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF