Domáce tekvicové pyré

Domáce tekvicové pyré je jednoduché a rýchle

Spolu s jeseňou prichádza jedna z gastronomicky najrozmanitejších sezón. Kraľujú jej tekvice. Môžete ich pripraviť na veľké množstvo spôsobov. Jedným z nich je tekvicové pyré. Je to veľmi jednoduché jedlo, ktoré môže byť základom mnohých receptov. Samozrejme, dokáže vás zahriať počas dlhých jesenných večerov.

Prejsť na recept

Oranžová kráska tekvica má v kuchyni dlhú tradíciu. Už naše babičky vedeli, ako z nej pripraviť chutné a výživné jedlá. Tekvicové pyré je jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako si tekvicu vychutnať. Nielenže je bohaté na vitamíny a minerály, no má aj vynikajúcu prirodzenú chuť a jej textúra je jedinečná a nezameniteľná.

Ako pripraviť dokonalé tekvicové pyré?

Kľúčom k úspechu je výber správnej tekvice. Najlepšie je siahnuť po hokkaido alebo maslovej tekvice, ktoré sú ideálne na pyré vďaka svojej jemnej a krémovej konzistencii. Samotná príprava je rýchla a jednoduchá. Ostatne dokazuje to aj náš recept, ktorý má len dva kroky. Vrátane prípravy tekvice. Kto má rád experimenty, môže pridať aj korenie ako muškátový orech alebo škoricu, ktoré tekvicovému pyré dodajú zaujímavý twist.

Keď vám pyré drží stranu

Tekvicové pyré je nielen chutným, ale aj zdravým pokrmom, ktorý by nemal chýbať na vašom jesennom jedálničku. Je to dokonalý spôsob, ako si vychutnať sezónne plody a zároveň telu dodať potrebné vitamíny a minerály. Tak neváhajte a pustite sa do prípravy tohto kráľa medzi jesennými pokrmami. Vaše chuťové bunky vám za to poďakujú!

Chcete použiť pyré ako základ pre iný recept? Choďte do toho! Môžete z neho pripraviť dokonca sladký dezert. Fantázií sa medze nekladú. Stačí, ak prirpavíte viac pyré, ktoré si odložíte do chladničky a vždy keď vás kopne kulinárska múza, stačí keď ho vytiahnete z dózy a začnete sa realizovať.

Aby bola príprava pyré ešte jednoduchšia, použite kuchynský robot, mixér alebo ponorný mixér. Možností je naozaj veľa. Rovnako ako možností inšpirácie. V našom archíve nájdete veľké množstvo receptov, ktoré sú vhodné ako na jesennú sezónu, tak ostatné počas celého roku.

Suroviny

Vyberte počet porcií
500 g tekvice
Pomôcky
Mixér
alebo ponorný mixér

Nutričné hodnoty

140 Kalórie
23 g Sacharidy
1 g Tuky
7 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si suroviny

Tekvicu zbavte jadier a nakrájajte na kocky. Uvarte ju v dostatočnom množstve vody do mäkka.
Hotovo
2.

Rozmixujte na pyré

Vodu sceďte, tekvicu rozmixujte na pyré a podľa chuti osoľte a okoreňte. Nechajte vychladnúť a uložte do vzduchotesnej nádoby v chladničke.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
Prepočet nutričných hodnôt je na celých 500 g pyré.
 Uložiť ako PDF