Vyprážané zemiakové knedličky

Vyprážané zemiakové knedličky sú zero waste a super chutné!

Nie je nič lepšie ako využiť zvyšky jedla na prípravu novej pochúťky. Vyprážané zemiakové knedličky sú perfektným príkladom toho, ako môžete transformovať zvyšky z obeda či večere na úplne nový gurmánsky zážitok. Zabudnite na vyhadzovanie zvyškov – zemiakové knedličky vám ponúkajú šancu na skutočnú kulinársku premenu.
Prejsť na recept
Zemiakové knedličky sú obľúbenou súčasťou mnohých tradičných receptov. No až ich vyprážaná verzia odhalí ich skutočný potenciál. Pripravíte ich jednoducho, rýchlo a výsledok je vždy ohromujúci: zlatohnedá, chrumkavá kôrka skrývajúca mäkké, šťavnaté vnútro. Ideálny spôsob, ako recyklovať zvyšky a zároveň ponúknuť rodine či hosťom niečo nevšedné.
Jednoduchý postup prípravy
Všetko, čo potrebujete, sú zvyšky studených zemiakových knedlí, trocha oleja, soľ a korenie. Knedličky nakrájajte na plátky, rozohrejte olej na panvici a smažte knedličky do zlatista. Tento jednoduchý postup zaručuje vynikajúci výsledok bez zbytočného komplikovania a s minimálnym odpadom.
Chutné riešenie pre každý deň
Vyprážané zemiakové knedličky sú nielen chutnou, ale aj finančne efektívnou možnosťou. Využitím zvyškov vytvárate pokrm, ktorý je šetrný k vašej peňaženke. Aby ste chrumkanie priviedli k dokonalosti, vyskúšajte niektorý z našich dipov. V našom archíve receptov ich nájdete naozaj veľa. Mimochodom, ak sa vám naozaj nechce nič vymýšľať, potom je ideálnou voľbou kyslá smotana.
Chcete zdravšiu verziu? Už tradične odporúčame použiť teplovzdušnú fritézu. Eliminujete tak použitie oleja, ktoré jedlu pridávajú tuky. Výsledok však bude stále dokonalý – chrumkavá kôrka a krásne krémové vnútro. Čo viac si priať? Čo všetko sa dá v teplovzdušnej fritéze prirpvatiť sme spísali v našom článku Čo variť v teplovzdušnej fritéze?
Využite potenciál zemiakových knedlí
Nebojte sa experimentovať a objavovať nové možnosti v kuchyni. Vyprážané zemiakové knedličky sú dôkazom, že z klasických ingrediencií môžete vytvoriť niečo úplne nové a vzrušujúce. Tento jednoduchý, ale efektný recept je dokonalým spôsobom, ako premeniť zvyšky zo včera na delikatesu dnes. Vychutnajte si ich v kruhu rodiny alebo ponúknite ako originálnu pochúťku priateľom. Buďte kreatívni a objavte nové dimenzie tradičných zemiakových knedlí!

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
4-6 zemiakových knedlí
1PL rastlinného oleja rastlinného oleja
soľ a korenie podľa chuti

Nutričné hodnoty

122 Kalórie
20 g Sacharidy
3 g Tuky
2 g Bielkoviny

Kuchynské pomôcky Klarstein

Postup

1.

Pripravte si ingrediencie

Zvyšky studených zemiakových knedlí nakrájajte na plátky hrubé približne 1 cm.
Hotovo
2.

Vypražte knedličky

Na panvici rozohrejte olej a plátky knedlí smažte 3 minúty z každej strany, kým nie sú chrumkavé. Dochuťte soľou a korením podľa chuti.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF