Mlieko z vlašských orechov

Pripravte si vlastné mlieko z vlašských orechov

Výroba vlastného orechového mlieka je s naším výrobníkom mlieka hračka. Vlašské orechy sú zdrojom rôznych vitamínov a omega-3 kyselín. Ponúkajú mnoho zdravotných benefitov, podporujú kardiovaskulárny systém, metabolizmus a majú protirakovinové vlastnosti. Vlašské orechy sú prirodzene protizápalové a chutnú alternatívu mlieka si môžete pripraviť sami. Toto mlieko je jednoduchý spôsob, ako do svojho jedálnička zaradiť viac vlašských orechov. Mlieko môžete piť priamo alebo ho použiť do ovsených vločiek, müsli, raňajkových cereálií a smoothies. Môžete ho použiť aj do pečiva alebo do kávy.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
35 g vlašských orechov
1štipka morskej soli
Pomôcky
Výrobník mlieka

Nutričné hodnoty

253 Kalórie
2 g Sacharidy
25 g Tuky
6 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte výrobník mlieka

Naplňte nádržku na vodu filtrovanou vodou. Vložte všetky prísady do misky na miešanie.
Hotovo
2.

Nastavte výrobník orechového mlieka

Zapnite výrobník mlieka, pomocou tlačidla „Voľba“ vyberte program pre orechy. Opakovane stláčajte tlačidlo „Kapacita“, kým sa nedosiahne objem 300 ml. Stlačte tlačidlo „Štart“ Po 13 minútach alebo po zaznení zvukového signálu je mlieko pripravené. Mlieko môžete ihneď vypiť. Zvyšok nalejte do tesne uzavretej fľaše a uložte do chladničky.
Hotovo

Poznámky

Po skončení výroby orechového mlieka môžete nádobu vybrať za rukoväť (pozor, je horúca!). Prístroj sa potom automaticky vyčistí.
Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF