Ľadová káva

Osviežujúci letný elixír: Ľadová káva

Keď slnko pálčivo svieti a dni sú horúce, mnohí z nás túžia po osviežujúcom nápoji, ktorý by nás okamžite ochladil. Pre milovníkov kávy je riešením práve ľadová káva. Tento nápoj spája to najlepšie z oboch svetov – intenzívnu chuť kávy a príjemné osvieženie v ľadovom nápoji.

Prejsť na recept

Ľadová káva nie je novým fenoménom. Jej históriu možno vystopovať až do 19. storočia, keď obchodníci a cestovatelia z Európy priniesli tento koncept z ich výprav na Východ. V priebehu rokov sa tento nápoj adaptoval a menil, pričom každá kultúra pridala svoj jedinečný twist.

Kde je ľadová káva najpopulárnejšia?

Aj keď si mnohí spájajú tento nápoj s modernými kaviarňami, studená verzia kávy je obľúbená po celom svete. V Grécku sa servíruje ako “frappé”, v Taliansku ako “caffè shakerato”, zatiaľ čo v Japonsku je obľúbená metóda prípravy kávy dripped over ice. V USA sa stala synonymom letných mesiacov, kedy mnohé kaviarne ponúkajú širokú škálu chutí a variantov tohto osviežujúceho nápoja.

Kedy je jej sezóna?

Hoci ide o ideálny nápoj na letné mesiace, jej popularita sa rozširuje aj mimo letnej sezóny. Vďaka globalizácii a moderným technológiám sa ľadová káva stáva dostupnou po celý rok, vďaka čomu môžu milovníci kávy vychutnávať tento nápoj kedykoľvek majú chuť.

Rôzne variácie ľadovej kávy

Ide o skutočne univerzálny nápoj, ktorý môžete prispôsobiť svojim chutiam. Môžete si vybrať medzi mliekom alebo rastlinnými alternatívami, pridať sirup s rôznymi príchuťami alebo dokonca pridať alkohol a vytvoriť osviežujúci koktail. Nezabudnite pridať šľahačku!

Ľadová káva je viac ako len nápoj – je to kultúrne javisko, ktoré spája ľudí z rôznych kútov sveta. Tak prečo si neskúsiť pripraviť doma svoju vlastnú verziu tohto osviežujúceho nápoja?

Chcete sa inšpirovať aj na iné zaujímavé nápoje? Pozrite sa na naše recepty a inšpirujte sa novými a zaujímavými kombináciami! S ľadovou kávou vám pomôžu naše kávovary a výrobníky ľadu.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
100 ml kokosového mlieka
200 ml kávy
Pomôcky
formičky na ľad

Nutričné hodnoty

254 Kalórie
6 g Sacharidy
24 g Tuky
2 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte ingrediencie

Kokosové mlieko nalejte do formičiek na ľad a dajte zamraziť aspoň na 3 hodiny. Uvarte čerstvú kávu a nechajte ju vychladnúť.
Hotovo
2.

Nalejte nápoj

Do pohára vložte kocky ľadu z kokosového mlieka a zalejte kávou.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF