Melónové frappé

Melónové Frappé: Letná osviežujúca pochúťka

S príchodom teplých letných dní prichádza aj túžba po osviežujúcich nápojoch. Jedným z nich, ktorý si rýchlo získava srdcia milovníkov ovocných pochúťok, je melónové frappé. Tento nápoj, ktorý kombinuje sladkosť červeného melóna s chladivým osviežením ľadu, je dokonalým spoločníkom pre relax v horúcich letných dňoch.

Prejsť na recept

Pôvod frappé siaha do roku 1957 v Grécku, kde sa po prvýkrát objavila kávová verzia tohto nápoja. Postupom času sa objavili rôzne verzie, vrátane tých ovocných, ktoré priniesli novú, sviežu alternatívu k tradičnej kávovej chuti. Ovocné verzie, vrátane tej melónovej, ponúkajú nielen vynikajúcu chuť, ale aj nutričné výhody z čerstvého ovocia. Ide o akúsi sviežejšiu a zábavnejšiu verziu smoothie. A preto aj tu platí, aby ste nápoj riedili vodou. Ovocie je síce zdravé, no v rozmixovanom stave ho dokážete skonzumovať výrazne viac. Prijmete tak veľa kalórií, respektíve sacharidov, čo sa môže odraziť na vašej váhe.

Alternatívy melóna

Ak nie ste fanúšikmi melóna, môžete skúsiť iné ovocné alternatívy, ako sú jahody, banány alebo mango. Každé ovocie dodá vášmu frappé jedinečnú chuť a výživové hodnoty. Neváhajte ovocie tiež kombinovať, získate tak opäť nové a osviežujúce chute. Pre tých z váš, ktorí už sú 18+ máme tip – pridajte shot vodky! Ale až večer! Uvoľníte sa a v partii s priateľmi si užijete viac zábavy.

Vybavenie pre perfektné Melónové Frappé

Pri príprave melónového frappé je dôležité mať po ruke výkonný mixér, ktorý dokáže zvládnuť nielen melón, ale aj ľad, aby vytvoril hladkú a chladivú konzistenciu. Aby ste ušetrili čas a mali vždy po ruke dostatok ľadu, čas vám ušetrí výrobník ľadu, ktorý je skvelou investíciou.

Viac inšpirácie na letné osviežujúce nápoje a rôzne recepty nájdete v našom archíve receptov. Melónové frappé je skvelým spôsobom, ako zažiť letnú osviežujúcu explóziu chutí, a je len jedným z mnohých nápadov, ako sa osviežiť počas teplých letných dní.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
1 kg dužiny červeného melóna
16 kociek ľadu
1/2zväzku čerstvej mäty
Pomôcky
Mixér

Nutričné hodnoty

64 Kalórie
14 g Sacharidy
0,5 g Tuky
1 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

Z dužiny červeného melóna odstráňte jadierka a nakrájajte ho na kocky.
Hotovo
2.

Mixovanie frapé

Spolu s kockami ľadu vložte melón do mixéra a krátko ho mixujte pri najvyššej rýchlosti, kým nevznikne homogénna zmes.
Hotovo
3.

Zdobenie

Umyte lístky mäty, osušte ich a ozdobte nimi frapé.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú približné, v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF