Čokoládové Martini

Čokoládové Martini: Elixír pre gurmánov a milovníkov kokteilov

Každý z nás si raz za čas dopraje pohárik dobrého nápoja. Ale čo keby ste mohli skombinovať vášnivý vzťah k čokoláde a eleganciu Martini? Predstavujeme vám čokoládové Martini – kokteil, ktorý je rovnako bohatý a luxusný, ako znie.

Prejsť na recept

História Martini siaha až do začiatku 20. storočia, kedy sa tento ikonický kokteil stal synonymom pre štýl a eleganciu. Avšak spojenie Martini s čokoládou je relatívne novým trendom v mixológii. Čokoládové Martini sa začalo objavovať v baroch a reštauráciách v 90. rokoch 20. storočia a rýchlo si získalo srdcia milovníkov kokteilov. Tento zmyselný nápoj kombinuje sladkosť čokolády s jemným dotykom alkoholu, čo vytvára dokonalý zážitok pre vaše chuťové bunky.

Rôzne varianty čokoládového Martini

Základ čokoládového Martini je často tvorený čokoládovým likérom a vodkou, ale možnosti variácií sú takmer nekonečné. Mnohé recepty zahŕňajú pridávanie smotany alebo dokonca čerstvo rozpustenej čokolády. Pre tých, ktorí preferujú tmavšiu a bohatšiu čokoládu, môže byť pridaný tmavý čokoládový likér alebo dokonca kúsok horkého kakaa.

Ak hľadáte niečo odvážnejšie, môžete experimentovať s pridaním chilli alebo mäty, aby ste vytvorili úplne nový zážitok. Nezáleží na tom, ktorý recept si vyberiete, čokoládové Martini je vždy skvelým spôsobom, ako osláviť špeciálnu príležitosť alebo si jednoducho dopriať moment luxusu.

čokoládové Martini je dokonalou kombináciou tradičného kokteilu a sladkosti, ktorú všetci milujeme. Bez ohľadu na to, či ste skúsený barman alebo len hľadáte nový nápoj na vyskúšanie, toto Martini vás určite nesklame. Pohárik božského čokoládového Martini je dokonalým spoločníkom pre relaxačný večer alebo oslavu s priateľmi.

Mnohé užitočné pomôcky na miešanie domácich koktailov nájdete v našom e-shope. A nie len pomôcky, dokonca mašinky, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri tvorbe koktailov. Napríklad výrobníky ľadu, chladničky alebo mixéry. Nenechajte sa obmedzovať a popustite uzdu fantázii. V našom archíve nájdete inšpiratívne recepty na rôzne nápoje, no pripravili sme pre vás tiež sprievodcu letnými miešanými nápojmi: Koktail – dokonalý spoločník na letný večer

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
90 ml kakaa studeného
30 ml Créme de cacao
30 ml Baileys
25 ml vanilkovej vodky prípadne mätovej alebo obyčajnej vodky
4 mini marshmallows
kocky ľadu
Pomôcky
Šejker na koktaily
Poháre na Martini

Nutričné hodnoty

341 Kalórie
33 g Sacharidy
8 g Tuky
2 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte nápoj

Do šejkra pridajte všetky prísady okrem muškátového orieška a 30 sekúnd pretrepávajte.
Hotovo
2.

Nápoj podávajte

Nápoj preceďte do pohárov na martini a ozdobte mini marshmallows.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF