Brandy Alexander

Klasický koktail s bohatou históriou – Brandy Alexander

Koktaily sú symbolom elegancie, spoločenských stretnutí a kultúrneho dedičstva. Každý koktail má svoj príbeh, a medzi nimi vyniká jeden výnimočný – Brandy Alexander.

Prejsť na recept

Brandy Alexander je koktail, ktorý sa teší veľkej obľube už desaťročia. Jeho pôvod siaha do začiatku 20. storočia, kedy sa začal podávať v najluxusnejších baroch a hoteloch. Hoci existuje niekoľko teórií o tom, kto a kedy tento koktail vytvoril, jedno je isté: Brandy Alexander sa stal synonymom pre eleganciu a rafinovanosť.

Vianočný nápoj par excellence

Tento miešaný drink je ideálny na vianočné obdobie. Jeho bohatá chuť a krémová konzistencia sú ako stvorené pre chladné zimné večery. Čerstvo nastrúhaný muškátový oriešok dodáva tomuto nápoju výnimočný vianočný nádych. Predstavte si, ako sedíte pri krbe, vonku sneží a vy si v ruke držíte pohár s týmto lahodným koktailom. Má to svoje čaro, však?

Nahradí aj dezert

Hostíte rodinu alebo priateľov? Potom sa tento drink hodí aj ako dezert po výdatnej sviatočnej večeri. Ušetríte si tak starosť s prípravou dezertov, ktorých je počas Vianoc už tak dosť, a hostí prekvapíte príjemnou zmenou. Dodržíte tradíciu sladkej bodky a zároveň pomôžete s trávením, ktoré alkohol podporuje.

ďalšie vianočné koktaily, ktoré by vás mohli zaujať sú napríklad klasický vaječný likér, do ktorého môžete pridať rum alebo brandy. Výber je na vás. za zmienku určite stojí aj White Russian, ktorý nezabudnite ozdobiť smotanou. Irish Cream? Možno jediné využitie instantnej kávy pre gurmánov. No aj tak by sme skôr odporučili čerstvé espresso z domáceho kávovaru. Predsa len, treba sa rozmaznávať. Tieto koktaily sú ideálne na vianočné obdobie a vytvoria príjemnú atmosféru pri oslavách s rodinou a priateľmi. Užite si ich!

Na záver by sme vás chceli pozvať, aby ste si pozreli aj ďalšie recepty v našom archíve receptov. A ak chcete svoje koktailové zručnosti zdokonaliť, určite si pozrite ponuku výrobníkov ľadu a šikovných mixérov. S kvalitným vybavením bude príprava koktailov hračka!

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
45 ml brandy prípadne koňaku
30 ml Créme de cacao
30 ml smotany
čerstvo nastrúhaný muškátový oriešok
kocky ľadu
Pomôcky
Šejker na koktaily
Koktailové poháre

Nutričné hodnoty

296 Kalórie
15 g Sacharidy
10 g Tuky
0 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte nápoj

Do šejkra pridajte všetky prísady okrem muškátového orieška a 30 sekúnd pretrepávajte.
Hotovo
2.

Nápoj podávajte

Tekutinu nalejte do pohárov so sitkom a dozdobte čerstvo nastrúhaným muškátovým orieškom.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF