ACE zázvorová šťava

Vitamínový boost na jeseň: ACE zázvorová šťava

S príchodom jesene je dôležité dbať na svoju imunitu a dopriať telu všetky potrebné vitamíny. A aký je lepší spôsob, ako to dosiahnuť, než konzumáciou štiav plných vitamínov a minerálov? Naša ACE zázvorová šťava je práve tým, čo vaše telo potrebuje, aby sa vyhlo jesenným nádcham a nachladnutiam.

Prejsť na recept

Jeseň je obdobie, kedy sa naše telo musí prispôsobiť zmenám počasia, skráteným dňom a chladnejším teplotám. Ovocné a zeleninové šťavy, ako je zázvorová šťava, sú ideálne na dodanie potrebných vitamínov a minerálov. Vitamíny A, C a E, ktoré sú hlavnými zložkami tejto šťavy, hrajú kľúčovú úlohu v obranyschopnosti organizmu. Vitamín C napríklad podporuje funkciu imunitného systému, vitamín A chráni pokožku a oči, a vitamín E má silné antioxidačné vlastnosti.

Tekutá strava vs. tuhá strava

Zatiaľ čo tuhá strava je pre naše telo dôležitá, tekutá strava, ako sú šťavy, sa trávi ľahšie a rýchlejšie. Tým pádom vitamíny a minerály z ovocných a zeleninových štiav rýchlo vstrebávajú do krvného obehu a okamžite podporujú naše zdravie. Navyše, tekutina hydratuje telo, čo je nevyhnutné, najmä keď sú vonkajšie teploty nízke.

Čerstvá zázvorová šťava – kľúčom je odšťavovač

Ak chcete začať s prípravou vlastných ovocných a zeleninových štiav, kvalitný odšťavovač je nevyhnutný. Existuje mnoho typov odšťavovačov, ale vždy je dôležité vyberať si taký, ktorý dokáže extrahovať čo najviac šťavy a zachovať všetky dôležité živiny. Investícia do kvalitného odšťavovača sa vám vráti v podobe chutnej a výživnej šťavy.

Pri výbere odšťavovača si všímajte výkon, počet úrovní výkonu, vyberajte ten so spätných chodom, tiež by sa mal dať jednoducho rozobrať, aby sa ľahko umýval a, v neposlednom rade, by mal tiež dizajnovo zapadnúť do vašej kuchyne.

ACE zázvorová šťava nie je len lahodný nápoj, ale aj silným spojencom v boji proti jesenným chorobám. Vďaka kombinácii vitamínov A, C a E a výraznej chuti zázvoru je to šťava, ktorú by ste mali zaradiť do svojho denného menu. Napríklad vás poteší na raňajky či počas obedu.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
4 pomaranče
2 jablká
1 kg mrkvy
1kocka čerstvý zázvor cca 5 cm
1 l zelený čaj
1PL olivový olej
1ČL med voliteľné
odšťavovač

Nutričné hodnoty

227 kalórie
37 g sacharidy
4 g tuky
4 g bielkoviny

Postup

1.

Uvarte čaj

Uvarte zelený čaj a nechajte ho dobre vychladnúť.
Hotovo
2.

Pripravte si ovocie a zeleninu

Jablká umyte, rozštvrťte a odstráňte jadrovník. Teraz olúpte pomaranče a kúsky zázvoru.
Hotovo
3.

Šťavu zamiešajte

Čaj a šťavu spolu zmiešame a v prípade potreby dosladíme medom.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF