filter do digestora treba cistit

Takto čistiť filter do digestora

Digestor sa vám postará o príjemne prostredie v kuchyni. Aby fungoval správne potrebuje mať čisté filtre. Pozreli sme sa na to, ako správne čistiť filter do digestora.

Nie všetky filtre do digestora sa dajú umývať. Tie s aktívnym uhlím alebo tkaninové sa po určitom čase vymieňajú. Čistiť je možné iba hliníkové tukové filtre, nerezové tukové filtre alebo keramické tukové filtre.

Väčšina tukových filtrov je veľmi znečistená, takže sa nemusia dostatočne vyčistiť v umývačke riadu. Ako teda poriadne čistiť filter digestora?

Mohlo by vás zaujímať: Čo je to uhlíkový filter do digestora

Postup čistenia filtra do digestora

  1. Vyberte tukový filter. Je to kovová „mriežka“ na spodnej strane digestora.
  2. Vložte tukový filter do plechu na pečenie.
  3. Zohrejte vodu v rýchlovarnej kanvici a vylejte ju do plechu na pečenie, tak aby bol filter digestora celý zaliaty.
  4. Do vody nasypte jedlú sódu.
  5. Filter nechajte chvíľu pred čistením namočený s horúcej vode so sódou, aby sa mastnota trochu uvoľnila. Čím bude voda teplejšia, tým bude čistenie efektívnejšie. Ak by vám voda počas umývania filtra digestora vychladla, prihrejte si ju na sporáku.
  6. Vezmite si zubnú kefku, aby ste sa nepopálili pri umývaní a čistite hliníkový filter, kým nebude úplne čistý.
  7. Vyčistený filter vyberte z vody a vyutierajte ho dosucha. Teraz ho môžete nasadiť naspäť na digestor.
  8. Tento postup opakujte každé dva mesiace v závislosti od častosti používania digestora.

Kedy radšej tukový filter rovno vymeniť

cistite pravidlene filter do digestora

Niekedy sa stane, že je tukový filter príliš opotrebovaný alebo zhrdzavie. Ak sa pravidelné čistenie zanedbalo, možno sa vám nebude dať úplne dobre vyčistiť bez zvýšenej námahy. A možno sa vám ho vôbec čistiť nechce a radšej ho vymeníte. Pre tieto prípady si môžete nový tukový filter objednať z ponuky filtrov do digestora Klarstein.

Ako vybrať nový tukový filter do digestora

Pozrite sa do návodu k digestoru, aký tvar a veľkosť tukového filtra je vhodný do vášho digestora. Alebo odmerajte rozmery vášho starého tukového filtra a kúpte si nový filter do digestora rovnakej veľkosti. Najjednoduchšie je vyberať nové tukové filtre do digestora rovnakej značky a z rovnakého obchodu ako ste kúpili samotný digestor.