Domáca zmrzlina: Biela čokoláda

Biela čokoláda dá zmrzline svojský twist

Na našom menu je dnes domáca zmrzlina s príchuťou biela čokoláda. Tento recept premení klasickú čokoládovú zmrzlinu na biely sen. Krémová zmrzlina zo zmrzlinovača je pochúťkou sama o sebe, no skvele vyzerá aj v ľadovej káve alebo mliečnom kokteily! Vyskúšajte náš recept a prekvapte milovníkov zmrzliny nenápadnou bielou zmrzlinou, ktorá svojou chuťou naozaj presvedčí!

Neváhajte vyskúšať aj ďalšie naše recepty na lahodné chladivé osvieženie! Zmrzlina je vynikajúci dezert počas celého roka, užite si ju preto kedykoľvek. A ak by ste chceli preniknúť do tajov pravej domácej zmrzliny, potom vám nesmie uniknúť náš článok Domáca zmrzlina: Ako na osviežujúce potešenie?

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
100 g bielej čokolády
250 ml mlieka
200 ml šľahačky
4 žĺtky
100 g cukru
1štipka soli
Pomôcky
Zmrzlinovač

Nutričné hodnoty

237 Kalórie
23 g Sacharidy
15 g Tuky
4 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava zmrzlinovej zmesi

Cukor, soľ a žĺtky vyšľahajte do peny. Mlieko a smotanu zohrete, vmiešajte žĺtkovú zmes, raz priveďte do varu, stiahnite z ohňa a nechájte vychladnúť.
Hotovo
2.

Pripravte čokoládu

Čokoládu rozpustite vvo vodnom kúpeli a vmiešajte do vychladnutej zmrzlinovej zmesi.
Hotovo
3.

Zmrazte zmrzlinu

Zmrzlinovú zmes vložte do zmrzlinovača a mrazte približne 30 minút, kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu. Vychutnajte si ju ihneď alebo ju uložte do vzduchotesnej nádoby v mrazničke.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF