Jablkový koláč – Apple Pie

Jablkový koláč: Ako ho urobiť rýchlo a jednoducho?

Jablkový koláč je jedným z najobľúbenejších dezertov na svete. Jeho popularita siaha až do Americkej kuchyne, kde sa stal synonymom pre útulný domov a rodinné oslavy. Tento recept na jablkový koláč, inšpirovaný práve americkou klasikou, je jednoduchý na prípravu a zároveň neodolateľne chutný. K jeho dokonalosti výrazne prispieva použitie krehkého cesta, ktorého recept nájdete v našom magazíne.

Prejsť na recept

Kľúčom k dokonalému jablkovému koláču je voľba správnych jabĺk a kvalitného cesta. Ideálne je v recepte použiť kombináciu sladkých a kyslých jabĺk, ktoré sa dokonale dopĺňajú a vytvárajú harmonickú chuť. Krehké cesto, ktoré je základom koláča, pridáva jemnosť a krehkosť, vďaka čomu je každé sústo koláča nezabudnuteľným zážitkom.

Ako pripraviť perfektný jablkový koláč?

Príprava tohto tradičného dezertu začína výberom kvalitných surovín. Krehké cesto, ktoré je dôležitou súčasťou receptu, si môžete pripraviť podľa nášho overeného postupu. Ďalším krokom je príprava náplne z čerstvých jabĺk, ktoré sú ochutené citrónovou šťavou, hnedým cukrom, škoricou a kardamónom. Táto kombinácia vytvára jedinečnú a neodolateľnú chuť, ktorá je charakteristická pre americký jablkový koláč.

Využitie krehkého cesta vo vašom jablkovom koláči

Použitie krehkého cesta z nášho receptu je tajomstvom, ktoré odlišuje váš jablkový koláč od ostatných. Jeho jemná a krehká textúra perfektne dopĺňa chuť jablkovej náplne, čím vytvára dokonalý gastronomický zážitok. Či už ide o slávnostný obed alebo o pečenie pre rodinu, s týmto receptom na koláč z jabĺk vždy dosiahnete skvelé výsledky.

Dobrú chuť!

Náš recept na jablkový koláč vychádzajúci z amerického originálu je ideálny pre každého, kto hľadá spoľahlivý a chutný spôsob, ako potešiť svojich blízkych. Vďaka kvalitnému krehkému cestu a bohatej jablkovej náplni si tento koláč rýchlo nájde svoje miesto v srdciach milovníkov sladkostí. Skúste tento recept a presvedčte sa, že tradičný koláč s jablkami môže byť nielen chutný, ale aj jednoduchý na prípravu.

Na prípravu neváhajte použiť šikovných kuchynských pomocníkov. Ušetria vám množstvo námahy a aj času. Tiež vďaka nim môžete dosiahnuť lepší lahodnejší výsledok alebo aj predísť zbytočným nezdareným pokusom. A ak hľadáte aj ďaľšiu inspiráciu, ako si osladiť život, určite navštívte náš archív receptov.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
1porcia krehkého cesta
1,5 kg jabĺk podľa vlastného výberu
1 citrón
100 g hnedého cukru
1ČL škorice
1/2ČL kardamónu
1PL kukuričnej múky nepovinné
Pomôcky
Forma na pečenie

Nutričné hodnoty

548 Kalórie
76 g Sacharidy
24 g Tuky
5 g Bielkoviny

Pece Klarstien

Klarstein Victoria vstavaná rúra
Klarstein Victoria vstavaná rúra
384,90 €
599,90 €

Postup

1.

Pripravte si ingrediencie

Krehké cesto pripravte podľa nášho receptu. Rozdeľte ho na dve časti, pričom jedna časť by mala tvoriť približne 2/3 cesta. Zabaľte do potravinovej fólie a dajte vychladiť.
Hotovo
2.

Pripravte náplň

Jablká ošúpeme a nakrájame na malé kocky. Z citróna vytlačte šťavu a nastrúhajte kôru. Všetko zmiešame s cukrom, škoricou a kardamónom.
Hotovo
3.

Koláč vyvaľkajte

Vyvaľkajte väčšiu časť cesta na papieri na pečenie (s približne o 3 cm väčším priemerom ako je forma na koláč). Vyklopte ho na formu a pevne ho pritlačte, v prípade potreby narežte na potrebnú veľkosť. Dno niekoľkokrát popichajte vidličkou
Hotovo
4.

Predhrejte rúru

Predhrejte rúru na 180 °C horný/spodný ohrev.
Hotovo
5.

Naplňte jablkový koláč

Na základ nalejte pripravenú náplň. Menšiu časť vyvaľkajte na okrúhly tvar a vykrojte podľa potreby.
Hotovo
6.

Upečte jablkový koláč

Jablkový koláč pečte približne 30 minút dozlatista.
Hotovo
 Uložiť ako PDF