Ananásové smoothie s banánom

Ananásové smoothie s banánom: Tropický zážitok v pohári

Ak hľadáte osviežujúci nápoj, ktorý vás prenesie priamo na tropickú pláž zaliatu slnkom, nemusíte hľadať ďalej. Ananásové smoothie s banánom je tým pravým riešením! Táto sladká a osviežujúca kombinácia je nielen skvelým spôsobom, ako začať deň, ale aj rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako doplniť energiu v priebehu dňa. Smoothie do svojich jedálničkov zaraďujú aj športovci.

Prejsť na recept

Ananásové smoothie možno nemá tak dlhú históriu ako tradičné nápoje, no vďaka svojej jednoduchosti a výživnosti sa rýchlo stalo obľúbeným v mnohých kultúrach. Pôvodný domov ananásu je v Južnej Amerike, kde bol už pred stáročiami považovaný za symbol pohostinnosti a bohatstva. Keďže ananás aj banán patria medzi najpopulárnejšie ovocné prísady v smoothie po celom svete, bolo len otázkou času, kedy sa ich chuti spoja do jedného dokonalého nápoja.

Varianty a prispôsobenie Ananásových smoothie

Základný recept na Ananásové smoothie s banánom môže byť len začiatkom vášho kulinárskeho dobrodružstva. Môžete experimentovať s prídavkom rôznych ingrediencií, ako sú napríklad grécky jogurt pre krémovosť, mätové listy pre osviežujúci nádych, alebo dokonca chilli pre pikantný dotyk. Pre tých, ktorí hľadajú zdravší variant, môže byť dobrým nápadom pridať semienka chia alebo lénne semeno, ktoré dodajú smoothie extra dávku vlákniny a omega-3 mastných kyselín.

Bez ohľadu na to, akú variantu si vyberiete, Ananásové smoothie vám vždy poskytne výživný a chutný zážitok, ktorý je perfektný na akúkoľvek príležitosť. Ako rýchle raňajky, zdravá desiata alebo letné občerstvenie – s týmto nápojom nikdy nestúpite vedľa.

V ponuke tropických nápojov je Ananásové smoothie s banánom skutočným kráľom. Pridajte k nemu svoje obľúbené ingrediencie a vytvorte si svoj vlastný tropický raj v pohári!

Vynikajúcim pomocníkom na prípravu akéhokoľvek smoothie je mixér. Ak vyberiete ten správny príprava bude rýchla a jednoduchá. Hľadáte aj ďalšiu inšpiráciu? Potom si určite prelistujte náš archív, v ktorom nájdete inšpiráciu aj na ďalšie zdravé smoothies a nápoje.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
1 banán
1/3 ananásu
1 pomaranč
100 ml kokosového mlieka
Pomôcky
Mixér

Nutričné hodnoty

280 Kalórie
56 g Sacharidy
25 g Tuky
6 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

Ananás ošúpte a zbavte jadra. Z pomaranča vytlačte šťavu, banán ošúpte.
Hotovo
2.

Vymixujte smoothie

Všetky prísady vložte do mixéra a mixujte 1 minútu pri vysokých otáčkach, kým nevznikne krémové smoothie.
Hotovo
 Uložiť ako PDF