Jablkové ruže

Chutný aj estetický dezert? Jablkové ruže!

Jablkové ruže nielen krásne vyzerajú, ale aj výborne chutia. Jablkové ružové muffiny z lístkového cesta s čučoriedkovým džemom, jablkami a vlašskými orechmi sú dokonale lahodné. A: Či už ako darček ku Dňu matiek, na Valentína alebo len tak: pekné ruže sú skvelým darčekom pre vašich blízkych. Trúfate si?

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
2balenia hotového lístkového cesta z chladiaceho regála
4 červené jablká
1PL citrónovej šťavy
100 g čučoriedkového džemu
1PL škorice
1PL hnedého cukru
1polievková lyžica vody
50 g vlašských orechov
Práškový cukor na posypanie podľa chuti
Pomôcky
12 Forma na muffiny
Kuchynský strúhač nepovinné

Nutričné hodnoty

253 Kalórie
29 g Sacharidy
14 g Tuky
3 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte sa

Jablká umyte, rozštvrťte, zbavte jadrovníkov a nakrájajte na pravidelné, veľmi tenké plátky. Ak máte kuchynský strúhač, môžete ho použiť aj na nakrájanie jabĺk na príslušnom otvore. Zmiešajte džem, vodu, škoricu a cukor. Vlašské orechy nasekáme najemno. Lístkové cesto rozvaľkajte a krátku stranu nakrájajte na 6 rovnako širokých pásov.
Hotovo
2.

Jablká namočte

Plátky jabĺk vložte do misky s vodou a citrónovou šťavou a nechajte ich 5 minút namočené. Ak sa vám plátky jablka nezdajú dostatočne poddajné, môžete ich položiť na tanier do mikrovlnnej rúry pri výkone 300 W na 1 minútu.
Hotovo
3.

Vytvarujte jablkové ruže

Pásy lístkového cesta úplne potrieme džemovou zmesou a posypeme orechami. Na horný okraj cesta položte približne 5-6 plátkov jabĺk pozdĺžne a so šupkou smerom nahor tak, aby na vrchu vyčnievali. Pás lístkového cesta raz pozdĺžne preložte v strede a zrolujte.
Hotovo
4.

Predhriatie rúry

Rúru predhrejte na 180 °C zhora zdola.
Hotovo
5.

Upečte jablkové ruže

Jablkové ružičky vložte do vymastených foriem alebo foriem na muffiny a pečte približne 30 minút, kým cesto nie je zlatohnedé. Po vychladnutí posypte podľa chuti práškovým cukrom.
Hotovo

Poznámky

Výživové údaje sú približne vypočítané na základe uvedených zložiek. Odchýlky sú možné.
Namiesto čučoriedkového džemu môžete použiť aj marhuľový alebo černicový džem. Ak chcete dosiahnuť absolútnu jablkovú príchuť, môžete použiť aj jablkové pyré. Vytvorte si ruže podľa svojich predstáv!
 Uložiť ako PDF