Milkshake z orieškového mlieko s čokoládou

Orieškový milkshake, ktorý si zamilujete

Orechové mlieko z lieskovcov s čokoládou je ako milkshake s Nutellou, ktorý vám určite osladí ráno. Lieskové orechy sú skvelým zdrojom bielkovín a zdravých tukov a sú plné minerálov. Toto lieskovoorieškové čokoládové mlieko pripomína Nutellu, ale je pre vás oveľa zdravšie. Je lahodné, krémové, čokoládové a mierne sladké. Čokoládové lieskovoorieškové mlieko môžete podávať vychladené s čokoládovými sušienkami alebo ako horúcu čokoládu s vegánskou šľahačkou. V našom sprievodcovi vám vysvetlíme, ako nájsť tieto a mnohé ďalšie vegánske alternatívy. Lieskovoorieškové mlieko môžete použiť aj do smoothies, zmrzliny, dezertov alebo do kávy. Len sa napite! Vynikajúce!

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
80 g blanšírovaných lieskových orieškov bez šupky nájdete na internete alebo v bio supermarketoch. Prípadne môžete orechy krátko blanšírovať v horúcej vode a potom ľahko odstrániť šupku.
1štipka morskej soli
2 vrchovaté čajové lyžičky kakaového prášku
3 datle
Pomôcky
Výrobník rastlinného mlieka (Marcia)

Nutričné hodnoty

196 Kalórie
7 g Sacharidy
16 g Tuky
5 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte výrobník rastlinného mlieka

Nádrž na vodu naplňte filtrovanou vodou. Vložte všetky ingrediencie do mixovacej nádoby.
Hotovo
2.

Nastavte výrobník rastlinného mlieka

Stlačte tlačidlo štart, pomocou tlačidla voľby vyberte vhodný program. Opakovane stláčajte tlačidlo kapacity, kým nedosiahnete objem 600 ml. Stlačte tlačidlo Štart. Po 17 minútach alebo po zaznení zvukového signálu je mlieko pripravené. Mlieko môžete okamžite vypiť. Zvyšok nalejte do fľaše s dobre tesniacim uzáverom a uložte do chladničky. Vo vzduchotesnej nádobe vydrží lieskovoorieškové mlieko v chladničke 3 až 5 dní.
Hotovo

Poznámky

Potom čo výrobník rastlinného mlieka skončí svoju činnosť, môžete nádobu vybrať za rukoväť (pozor, je horúca!). Zariadenie sa potom automaticky vyčistí.
Jedna porcia zodpovedá cca 200 ml lieskovoorieškového mlieka. Z receptu dokážete pripraviť 3 porcie.
Výživové údaje sú približne vypočítané na základe uvedených zložiek. Odchýlky sú možné.
 Uložiť ako PDF