Nektarinková limonáda

20 Minuten

Jednoduché

2 Portionen

Nektarinková limonáda: Osvieženie na letné dni

V horúcich letných dňoch, keď teploty stúpajú k vrcholom a potrebujeme rýchle osvieženie, často myslíme na chladené nápoje. A čo môže byť lepšie ako pohár ľadovo chladenej limonády? Limonáda, tento tradičný nápoj, ktorý sa v rôznych podobách vyskytuje v mnohých kultúrach, je ideálnou voľbou pre všetky vekové kategórie.

Prejsť na recept

Limonáda predstavuje viac ako len obyčajný nápoj. Je to symbol leta, detstva, osláv a spontánnych zážitkov. Pripomína nám momenty strávené na záhrade s rodinou alebo priateľmi, smiech a radostné chvíle. A čo je na limonáde najkrajšie? Jej variabilita. Môžete ju pripraviť klasicky z citrónov, alebo experimentovať s rôznymi ovocnými a bylinkovými príchuťami. Hydratácia je kľúčová, najmä počas horúcich letných mesiacov. A ak sa môžeme hydratovať chutným a osviežujúcim spôsobom, tým lepšie.

Čo robí nektarinkovú limonádu tak špeciálnou?

A teraz sa dostávame k skutočnému klenotu medzi limonádami – nektarinkovej limonáde. Táto limonáda prináša zaujímavý mix sladkosti nektarínok, aromatickosti rozmarínu a jemnosti medu. Nektarinky sú známe svojím bohatým ovocným chuťovým profilom, a v kombinácii s rozmarínom vytvárajú harmonický tandem. Keď k tomu pridáme ešte sladký dotyk medu, výsledok je neodolateľný. Táto nektarinková limonáda s rozmarínom a medom je nielen ideálna na relaxáciu a osvieženie počas teplého letného dňa, ale aj rýchla na prípravu. Máte chuť na niečo nové a inovatívne? Potom neváhajte a ponorte sa do osviežujúceho zážitku s nektarinkovou limonádou. Vyskúšajte to a nechajte sa unášať vlnou letného osvieženia!

Aká je vaša obľúbená príchuť limonády? Aj jednoduchý recept sa dá vždy ešte zjednodušiť. V prípade limonád je to použitie mixéru, s ktorým pripravíte hladké pyré a vyvarujete sa kúskom ovocia, ktoré zvyknú upchať slamku. My používame ekologické sklené slamky, skúste ich.

Ak sa vám nektarinková limonáda zapáčila a chceli by ste vyskúšať viac osvieženia z našej Klarstein kuchyne, potom neváhajte navštíviť náš archív receptov, kde je neskromná kopa inšpirácie.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
6 zrelých nektáriniek
500 ml perlivej vody
2ČL medu
2vetvičky rozmarínu
Utensilien
1 Mixer oder Pürierstab

Nutričné hodnoty

201 kalórie
43 g sacharidy
0 g tuky
3 g bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si nektárinky

Nektárinky najprv ošúpte. Na tento účel ich vložte na krátky čas do vriacej vody a potom jednoducho olúpte šupku. Rozrežte na polovicu a vyberte kôstku. Spracujte v mixéri na jemné pyré.
Hotovo
2.

Nalievame limonádu

Rozmarín umyte a osušte. Naplňte poháre ľadom do polovice, pridajte nektárinkové pyré a zalejte vodou. Oslaďte medom podľa chuti a do pohára pridajte rozmarín.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF