Mangová zmrzlina

Mangová zmrzlina – exotický dezert pre všetkých

V teple letných dní si každý z nás rád dopraje chladivý dezert. A čo môže byť lepšie ako domáca mangová zmrzlina? Predstavujeme vám výnimočný recept na mangovú zmrzlinu, ktorá je nielen osviežujúca, ale aj plná chutí a výživy.

Prejsť na recept

Mango je ovocie, ktoré pochádza z južnej Ázie, kde sa pestuje už viac ako 4 000 rokov. Dnes sa mango pestuje v mnohých tropických a subtropických oblastiach po celom svete a je považované za jedno z najchutnejších a najvýživnejších ovocí. Jeho mäsitá, sladká a aromatická dužina je skutočným delikatesným zážitkom. Mangá obsahujú veľa vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré sú prospešné pre naše zdravie. Konzumácia manga môže napomôcť zlepšeniu trávenia, podporuje zdravú pokožku a môže dokonca znižovať riziko vzniku niektorých chronických ochorení.

Mangová zmrzlina – exotický dezert pre všetkých

Mangová zmrzlina kombinuje sladkú a bohatú chuť manga s krémovou konzistenciou gréckeho jogurtu, čo vytvára skutočne neodolateľný dezert. Mango je ideálne ovocie na prípravu zmrzliny vďaka svojej bohatej, maslovej konzistencii, ktorá sa po zmrazení stáva dokonale krémovou. Tento recept má korene v juhovýchodnej Ázii, kde je zmrzlina z tropického ovocia veľmi obľúbená. Vďaka svojej jedinečnej chuti a výživovým vlastnostiam si však mangová zmrzlina získala obľúbenosť po celom svete.

Objavte magický svet exotických dezertov

Ak ste doteraz nevyskúšali mangovú zmrzlinu, určite vám chýba skutočný gurmánsky zážitok. Tento dezert je dokonalou kombináciou exotiky, sladkosti a osvieženia. Okrem mangovej zmrzliny môžete experimentovať aj s inými tropickými ovocnými príchutiami, ako sú kokos, marakuja alebo litchi. Každé z nich vám prinesie trochu tropickej atmosféry priamo do vášho domova.

Mangová zmrzlina je dokonalým dezertom na horúce letné dni, ale aj vynikajúcim potešením pre všetky sezóny. Tak neváhajte a pripravte si tento exotický pôžitok! Aby bola príprava čo najjednoduchšia, použite zmrzlinovač. Šikovný pomocník vám ušetrí čas aj námahu.

Viac inšpiratívnych receptov, nie len na zmrzlinu, nájdete v našom archíve receptov.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
3 mango
400 g grécky jogurt
Pomôcky
Zmrzlinovač
Mixér

Nutričné hodnoty

216 kalórie
24 g sacharidy
11 g tuk
4 g bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si mango

Mango ošúpeme, odrežeme dužinu z kôstky a rozmixujeme v mixéri na jemné pyré.
Hotovo
2.

Pripravte si zmrzlinu

Citrón vyžmýkame a do mixéra pridáme 2 lyžice citrónovej šťavy a jogurt a všetko spolu rozmixujeme.
Hotovo
3.

Zmrazte

Zmes vložíme do zmrzlinovača a necháme asi 2 hodiny zamraziť.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF