Vyberáte klimatizáciu? Poradíme vám, ako na to

Mobilná alebo nástenná klimatizácia? Do domu alebo do bytu? Koľko miestností potrebujete s klimatizáciou vychladiť? Chcete si v zime prikúriť? Máte radi moderné technológie a chceli by ste mať smart klimatizáciu? Pozrime sa na to, ako si vybrať správnu klimatizáciu.

Summer Sale 2022

Mobilná klimatizácia

Mobilná klimatizácia slúži na ochladzovanie prehriatých miestností počas leta. Ako už názov napovedá, je pohyblivá, dá sa prenášať z miestnosti do miestnosti. Klarstein New Breeze vychladí práve tú miestnosť, ktorú chcete. Používanie je veľmi jednoduché, postačí ju zastrčiť do zásuvky.

Nie je nutná žiadna ďalšia montáž ani vŕtanie stien. Iba ju umiestnite vedľa okna, aby odvádzala teplý vzduch pomocou hadice, ktorá je súčasťou klimatizácie. Ideálna je do prenajatých priestorov. Nevýhodou môže byť aj vyššia hlučnosť oproti nástennej klimatizácií. Výhodou je priaznivejšia cena.

Nástenná split klimatizácia

Klimatizácia

Je najpoužívanejší typ klimatizácie. Je vstavaná a skladá sa z vnútornej jednotky, vonkajšej jednotky a spojovacieho potrubia. Vonkajšia časť je umiestnená na fasádu, vnútorná časť je pripevnená vo vnútri miestnosti. Oproti mobilnej klimatizácií je tichšia a jej chladenie je účinnejšie. Windwaker B9 sa postará o príjemné teploty po celý rok.

Chladiaci výkon je dôležitý

Jedným z rozhodujúcich parametrov pre výber klimatizácie je chladiaci výkon. Čím vyšší výkon má klimatizácia, tým by mala chladiť väčší priestor. Do menšieho bytu alebo do izby stačí klimatizácia s menším výkonom ako do priestranného rodinného domu.

Ak by bola umiestnená príliš výkonná klimatizácia v malom priestore, dochádzalo by k plytvaniu elektrickou energiou. V prípade umiestnenia málo výkonnej klimatizácie vo veľkom priestore, by sa priestor chladil pomaly.

Koľko izieb chcete chladiť

Potrebujete vychladiť viac ako jednu izbu? Myslite na to už pri samotnom výbere! S mobilnou klimatizáciou stačí presunúť zariadenie z izby do izby. Pri nástennej klimatizácií je možné namontovať do vnútra jednu alebo viac vnútorných jednotiek a spojiť ich následne s jednou vonkajšou jednotkou (split klimatizácia).

Podľa čoho sa ešte rozhodovať

Klimatizácie majú okrem chladenia aj rôzne iné funkcie ako napríklad:

  • dokážu odvlhčiť alebo zvlhčiť vzduch,
  • vykúria priestor,
  • filtrujú nečistoty zo vzduchu,
  • majú časovač, pomocou ktorého si nastavíte čas chladenia vopred,
  • môžu sa ovládať pomocou mobilnej aplikácie na diaľku.