stropný ventilátor

Klasický vs. stropný ventilátor: ktorý si vybrať?

Teploty sa približujú k tropickej hranici a vy sedíte v miestnosti pri otvorenom okne a modlíte sa aspoň za jemný vánok. Klimatizácia pre vás nie je to pravé orechové, pretože z nej vždy ochoriete. Ak je to aj váš prípad, nezúfajte. Vyriešte ho ventilátormi, či už stropnými alebo klasickými a vychutnajte si závan čerstvého vánku.

Summer Sale 2022

Stĺpový ventilátor oživí vašu domácnosť

Zvažujete kúpu klasických ventilátorov? Veľkou výhodou pre vás bude premiestniteľnosť. Môžete si ich umiestniť do ktorejkoľvek izby, v ktorej sa práve nachádzate. V ponuke pritom nájdete desiatky ventilátorov, ktoré vytvoria ten správny teplotný komfort.

Alebo si jednoducho zvoľte alternatívu v podobe stĺpových ventilátorov. Ich úzky, elegantný a moderný štýl zapadne perfektne do akéhokoľvek priestoru. Sú vhodné aj do rohov a kútov a vďaka rôznym stupňom prúdenia vzduchu si ich nastavíte presne podľa vašich potrieb. Navyše poskytujú aj tichý nočný režim, takže sa nemusíte obávať prílišného hluku počas spánku. Dokonca si môžete vychutnať aj prírodný vánok vďaka režimu simulujúcemu pohyby vetra.

Ovládanie je pri nich tiež veľmi jednoduché. Niektoré modely, ako napríklad Skyscraper 3G či Sky High, viete prepínať pomocou dotykového displeja alebo diaľkového ovládača. Pre milovníkov novodobých aplikácií je vhodný napríklad model Icetower Smart, ktorý môžete pomocou smartfónu ovládať pohodlne aj z postele.

Stojanové modely rovnako zabezpečujú fúkanie do všetkých kútov a navyše majú aj nastaviteľnú výšku a uhol.

Stropný ventilátor

Ďalšou z možností je kúpa stropného ventilátora. Jeho výhodou je využitie aj počas zimného obdobia. Horúci vzduch počas vykurovacej sezóny stúpa nahor. Aby ste ho preto efektívne rozptýlili po miestnosti, nastavte smer otáčania nahor.

Nespornou výhodou, ktorú ponúka stropný ventilátor, je aj prítomnosť svietidla. To pritom môžete ovládať jednoducho pomocou diaľkového ovládača.

Stropný vs. klasický?

Výhodou klasických ventilátorov je ich flexibilita. Môžete si ich umiestniť do izby, v ktorej sa práve nachádzate. Pri stropných ventilátoroch si príjemný vánok vychutnáte iba v miestnosti, v ktorej je namontovaný. Na druhú stanu však oceníte ich praktické použitie aj počas chladných období či systém 2v1 spolu so svietidlom. V oboch prípadoch sa tak môžete tešiť na príjemné benefity. Konečný výber je však už na vás.