olejový radiátor je populárny na kúrenie

Vyberáme kúrenie: Konvektor, infrapanel či olejový radiátor?

Okrem klasických vykurovacích prostriedkov, ako je podlahové kúrenie, krby či radiátory, je k dispozícii aj mnoho ďalších pomôcok, ako si spríjemniť nekonečné zimné dni. Príkladom môže byť konvektor, infrapanel či olejový radiátor, ktoré sú skvelou voľbou počas vykurovacej sezóny. Ako pracujú a pre ktorý je dobré sa rozhodnúť? 

Kúrenie konvektorom

Konvektory pracujú na princípe rovnomerného rozdelenia tepla po miestnosti. Sú mimoriadne úsporné a šetria nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. Ide vlastne o výhrevné plochy, ktoré si môžete postaviť do ktorejkoľvek miestnosti. Konštrukčne nezaberajú veľa miesta a dizajnovo aj veľkostne si ich viete doladiť do každého priestoru. 

kúrenie, ktoré je smart

Príkladom je napríklad aj konvektor Bornholm Smart. Ponúka až dve úrovne vykurovania vďaka 1000 a 2000-wattovému výkonu. Je teda vhodný do menších aj väčších miestností. Disponuje aj automatickým režimom a časovačom, čo vám jeho používanie výrazne uľahčí.  

Nenápadné infrapanely  

Ďalšou možnosťou, ako si vykúriť miestnosť, je pomocou infrapanelov. Tie vyžarujú infračervené svetlo, takže rovnomerne ohrejú nielen vzduch, ale aj osoby a nábytok v miestnosti. Sú veľmi atraktívne aj z hľadiska dizajnu. Nájdete ich v elegantnej jemnej bielej farbe, ale aj v rôznych obrazových podobách.

K dispozícii sú obrazy s podobou najslávnejších diel maliarov, iné maľované kúsky, abstraktné umenie, moderné fotografické obrazy miest, prírody, zvierat, mapy sveta aj seriálové fenomény.  

Mohlo by vás zaujímať: Dizajnový infrapanel využijete aj v lete

Samozrejme, na výber sú aj rôzne veľkosti. Vyberte si niektorý z modelov Wonderwall, Wonderwall Smart (biele panely) alebo Wonderwall Air Art, prípadne Air Art Smart (obrazové panely). 

Rýchle a efektívne olejové radiátory

Veľmi obľúbené sú z hľadiska kúrenia aj olejové radiátory. Práve olej namiesto vody, ktorý sa v jeho vnútri nachádza, lepšie a efektívnejšie vyžaruje teplo do miestnosti. Preto sa môžete spoľahnúť na naozaj rýchle vykúrenie. 

Kúrenie radiátorom je stále populárne

Moderný čierno-biely olejový radiátor Thermaxx 2500 poskytuje až 3 vykurovacie stupne a rozmedzie teplôt od 5 do 35 stupňov. Ovláda sa elektronicky pomocou diaľkového ovládača.