infrapanel posluzi aj ako obraz

Dizajnový infrapanel využijete aj v lete

Kúriť v lete? Samozrejme, napríklad večer na chate! Chce to však rozumné kúrenie. O to sa postará infrapanel, ktorý je ekonomický, praktický a zdravý. Dokonca vašu miestnosť doplní dizajnovo.

Summer Sale 2022

Rozdiel medzi tradičným kúrením a kúrením pomocou infračervených panelov je v tom, že panely  neohrievajú vzduch vo svojom okolí. Dlhými infračervenými vlnami vplývajú na predmety, ľudí alebo tekutiny a zohrievajú ich. Predmety a tekutiny, ale aj ľudia, následne vyžarujú teplo do okolia.

V praxi to znamená, že ak si nastavíte infrapanel na ohrev 20 až 22 °C, tepelnú pohodu budete mať už pri teplote vzduchu 18 až 19 °C. Táto teplota je odporúčaná na spánok, no je nízka pre obývačku. V spoločenských miestnostiach je pre tepelnú pohodu odporúčaná teplota okolo 20 °C. Pomocou infrapanelu tak dosiahnete tepelnú pohodu s 20 % úsporou energie.

Aké typy infrapanelov poznáme?

  • Stropné: Tento typ panelov zaujme určite tých, ktorí hľadajú priestorovo úspornú a nenápadnú alternatívu. Príkladom je aj stropný infračervený ohrievač Midnight Sun. Elegantná tenká lesklá konštrukcia v bielej farbe poskytuje aj praktické LED osvetlenie, takže získate dva produkty v jednom.  Vybrať si pri ňom viete z troch výkonnostných alternatív – 350 W, 600 W alebo 800 W. Ovláda sa jednoducho pomocou vypínača svetla, pričom na výber máte teplé biele alebo studené biele osvetlenie.  
  • Vhodné do kúpeľní: Ďalším typom sú infrapanely, ktoré sa pýšia najmä ochranou pred vodou. Preto sú mimoriadne vhodné a najviac používané práve v kúpeľniach. V tomto prípade siahnite napríklad po modeli Hot Spot Wave, ktorý zaujme aj dizajnom. Je plochý, tenký a ideálny na nástennú montáž. Nezaberá veľa miesta a je v modernom prevedení.  Jeho 1000-wattový výkon efektívne vyhrieva miestnosti veľké až 20 metrov štvorcových. Získate v ňom aj praktický držiak na uteráky. Z hľadiska používania ide o veľmi jednoduchý prístroj, na ktorom si môžete nastaviť aj automatické vypnutie. To znamená, že sa po vykúrení na nastavenú teplotu sám vypne.  

Infrapanel vás bude rozmaznávať ako slniečko

Praktický a dizajnový, taký je alternatívny spôsob vykurovania.

Za nevýhodu infrapanelov sa považuje to, že majú účinnú plochu do 7 m2. Či ide skutočne o nevýhodu je otázne. Ak sa vystavíte pôsobeniu infrapanelu, budete mať pocit, ako by ste vyšli z bazénu a vyhrievali sa na slniečku. Infrapanel sa preto hodí umiestniť, napríklad, neďaleko pohovky alebo do kúpeľne.

Ak chcete vykúriť celú miestnosť, musíte použiť viacero panelov. Samozrejme je dôležité ich správne rozložiť v priestore. Nenechajte sa však komplikovanejšou inštaláciou odradiť. Najmä, ak chcete vykúriť miestnosti, v ktorých sa zdržiavajú alergici a astmatici. Infrapanely, na rozdiel od klasických radiátorov, nevíria vzduch, a teda ani prach a mikroorganizmy. V tomto smere ide naozaj o zdravé vykurovanie.  

Azda najväčšou výhodou je ich spotreba energie. Oproti klasickému či podlahovému kúreniu sú infrapanely omnoho úspornejšie.

Ohrev vhodný aj do kúpeľne

Spomenuli sme, že infrapanely sú vhodné aj do kúpeľne. Modelový rad Wonderwall Air má certifikáciu odolnosti IP44. To znamená, že je odolný voči striekajúcej vode. Ak by ste výhrevný panel aj priamo ostriekali sprchovou hlavicou, nič sa mu nestane. Mimochodom, práve v kúpeľni oceníte, že infrapanely Wonderwall Air nemajú výhrevnú fázu. Okamžite po tom, čo ich zapnete začnú hriať na požadovanú teplotu.

Infrapanel je vhodný aj do kúpeľne.

Wonderwall Air ponúkajú výhrev v rozsahu 0 až 37 °C, pri inštalácii treba myslieť nato, že teplota plochy panelu bude v rozsahu 85 až 95 °C. Nechýba senzor proti prehriatiu. Rovnako ako senzor OpenWindow Detection, ktorý infrapanel vypne v prípade prudkého poklesu teploty v miestnosti. Toto riešenie opäť šetrí náklady na vykúrenie miestnosti.

Ovládanie aplikáciu je samozrejmosť

Absolútne tiché výhrevné panely Wonderwall Air ponúkajú tiež možnosť týždenného výhrevného plánovania. Časový spínač je možné nastaviť na každý deň v týždni osobitne.

Ako mnoho iných Klarstein vychytávok aj infrapanely Wonderwall Air môžete ovládať aplikáciou Klarstein pre Android aj iOS. Hľadajte v názve prívlastok smart. Aké možnosti toto ovládanie ponúka? Okrem vypnutia či zapnutia na diaľku, tiež pomocou aplikácie môžete naplánovať výhrev, nastaviť požadovanú teplotu alebo ju skontrolovať. Všetko z kadiaľkoľvek na svete.  

Infrapanel alebo obraz?

Tradičné infrapenly sú čisto biele. Tie dizajnové práve zažívajú svoj chvíľku slávy. V tomto prípade nájdete v ponuke niekoľko desiatok modelov infrapanelov, ktoré poskytujú rôzny štýl, farbu aj veľkosť. Dizajnové infrapanely doladíte naozaj do každého štýlu. Na výber máte napríklad fotografické obrazy miest, prírody či zvierat, ale aj slávne logá seriálov a mapy sveta v rôznych farebných prevedeniach a kombináciách.  

Tak isto aj maľované obrazy, medzi ktorými vynikajú aj tie ikonické od slávnych maliarov či rôzne abstraktné umenie. Dokonca si môžete vybrať aj infrapanel s nápaditou mramorovou kresbou.  

Jednoznačným esom v rukáve infrapanelov Wonderwall Air je, okrem širokej variace rozmerov, ich dizajnové vyhotovenie. Na prvý pohľad ide totiž práve o obrazy a grafiky. Zapadnú teda doslova do akéhokoľvek interiéru a nemusíte sa báť, že by ste v dizajnovej miestnosti museli bojovať s bielou plochou, ktorá by vám rozbíjala celkový pocit z interiéru.

Infrapanel s panoramatickým obrazom

Séria Wonderwall Air ponúka ako moderné grafiky, tak imitácie slávnych obrazov, alebo upokojujúce krajinky. Každý dizajn je v rôznych rozmeroch od štvorcov po panoramatické rozmery. Infrapanel stačí zavesiť na stenu a zastrčiť do elektriny.

Prednosťou je tiež možnosť primontovania praktických nožičiek. To znamená, že svoj panel nemusíte mať nutne pripevnený na stene, ale môžete ho jednoducho nechať na zemi a premiestňovať do iných izieb. Ide o veľmi energeticky úsporné zariadenia, ktoré vďaka technológii Carbon Crystal Infrared premieňa až 95 % energie na teplo. Bezpečnosť je v tomto prípade podchytená poistkou pred prehriatím.  

Infrapanely Wonderwall Air, ako aj stovky ďalších produktov, teraz nájdete v našom Summer Sale za zvýhodnene ceny.