Broskyňová zmrzlina

Lahodné osvieženie na leto? Broskyňová zmrzlina

Broskyňová zmrzlina je jednou z tých neodolných pochúťok, ktoré nás môžu zviesť v horúcich letných dňoch. Je to lahodná a osviežujúca alternatíva, ktorá spája sladkosť broskýň s ochladením sa zmrzlinou, čím vytvára dokonalú zmes pre každého milovníka zmrzliny. Táto pochúťka je populárna v mnohých častiach sveta, najmä v krajinách Stredomoria a Európy, kde broskyne sú broskyne najviac zrelé a sladké.

Prejsť na recept

Broskyňová zmrzlina je veľmi obľúbená v krajinách ako sú Taliansko, Španielsko a Grécko, kde je pestovanie broskýň rozšírené a kde si miestni obyvatelia už po stáročia vychutnávajú jedinečnú chuť a vôňu tohto ovocia. Taktiež je často súčasťou kulinárskej tradície v niektorých častiach USA a Austrálie. Samozrejme, si túto zmrzlinu vychutnávame aj my tu na Slovensku. Ako inak, najchutnejšie sú domáce broskyne, preto neváhajte navštíviť samozber vo vašom okolí. Neoľutujete!

Alternatívy ovocia

Aj keď je broskyňová zmrzlina jedinečná svojou chuťou, je možné broskyne vymeniť za iné druhy ovocia, ako sú jahody, maliny alebo marhule, aby ste získali nové chute a zážitky. Použiť môžete akékoľvek ovocie podľa vašich preferencií. Teda aj tie, ktoré ste si vypestovali na záhrade.

Vegánska Broskyňová zmrzlina

Pre tých, ktorí uprednostňujú vegánske alternatívy, je možné pripraviť broskyňovú zmrzlinu bez mliečnych výrobkov. Stačí nahradiť klasické mliečne ingrediencie vegánskymi alternatívami, ako sú kokosové mlieko alebo mandľové mlieko, a využiť prírodné sladidlá, ako je agávový sirup alebo datľový sirup.

Pre ďalšiu inšpiráciu môžete navštíviť náš archív receptov, kde nájdete širokú škálu receptov na zmrzliny a iné chladivé pochúťky. Leto vá mtiež osviežime tipmi na chutné miešané drinky.

Pomocníci pri výrobe zmrzliny

Pri výrobe domácej broskyňovej zmrzliny môžu byť veľmi užitočné šikovné zmrzlinovače, ktoré uľahčia proces zamrazovania a zabezpečia, aby bola zmrzlina krémová a hladká. V našom e-shope však nájdete aj ďalších pomocníkov, ktorí vám s výrobou zmrzliny pomôžu. Dózy na skladovanie zmrzliny, dosky na krájanie, či šikovné mixéry. Určite preto navštívte www.klarstein.sk.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
250 g broskýň (Ošúpaných bez kôstky. Môžete použiť aj broskyne z konzervy.)
150 ml smotany
1 limetka
100 g cukru
Pomôcky
Zmrzlinovač
Mixér nepovinné
alebo ponorný mixér

Nutričné hodnoty

165 Kalórie
26 g Sacharidy
7 g Tuky
1 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte zmrzlinovú zmes

Všetky prísady rozmixujte na pyré. Ak chcete, jednu broskyňu nakrájajte na drobné kocky a do zmrzliny pridajte až na konci mrazenia.
Hotovo
2.

Zmrazte zmrzlinu

Zmes vložte do zmrzlinovača a mrazte 45 minút. Ak si chcete zmrzlinu ozvláštniť, pridajte nadrobno nakrájanú broskyňu počas posledných 3 minút mrazenia.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF