Pizza

Vitajte v kategórii “Pizza”, kde máme pre vás pripravené rôzne recepty, ktoré vás zavedú na cestu gastronomických zážitkov priamo do srdca Talianska. Je to  skutočne univerzálny pokrm, ktorý ocenia tak gurmáni, ako aj tí, ktorí hľadajú jednoduché a rýchle jedlo.

Čítať viac

História a domáca pizza

Pizza je symbolom talianskej kuchyne, jej história siaha až do starovekého Ríma. Pôvodná bola jednoduchou plackou, ktorú postupne obohatili o rôzne prísady. V našom výbere receptov nájdete tradičné druhy, ako napríklad  Margherita alebo Napoletana, ale aj netradičné varianty, ako pizza s morskými plodmi alebo dokonca sladká pizza s ovocím a čokoládou.

V domácich podmienkach nemusí byť príprava náročná. S našimi receptami sa naučíte, ako pripraviť dokonalé cesto a paradajkovú omáčku, a to všetko pomocou surovín, ktoré nájdete v každej kuchyni. Príprava vlastnej pizzy je nielen zábava, ale aj spôsob, ako kontrolovať, čo vlastne jete. Tiež môžete týmto spôsobom spotrebovať potraviny, z ktorých máte už len “za hrsť” a iak by bolo ťažké ich zúžitkovať.

Môžete byť kreatívni a vymyslieť si vlastné kombinácie prísad, ktoré vyhovujú vašej chuti. Čo tak skúsiť variantu s rôznymi druhmi syra alebo pizzu s exotickým ovocím? V tejto kategórii nájdete množstvo inšpirácie na experimentovanie.

Zakúpenie potrebných pomôcok

Na našej stránke klarstein.sk nájdete širokú ponuku kuchynských pomôcok, ktoré vám pomôžu pri príprave. Či už hľadáte kvalitnú pizza pec, cesto mixer, alebo pizzu kameň, nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalý výsledok.

Nezáleží na tom, či ste skúsený kuchár alebo začiatočník, pizza je jedlo, ktoré si zamiluje každý. Pozývame vás, aby ste sa pustili do prípravy a užili si jedinečnú chuť domácej pizzy. Buon appetito!