Sladký quiche z raclette grilu

Objavte netradičný dezert – Sladký quiche z raclette grilu

Poznáte ten pocit, keď máte chuť na niečo sladké, ale zároveň chcete vyskúšať niečo netradičné a inovatívne? Možno už máte doma raclette gril a využívate ho hlavne na grilovanie syrov či zeleniny. No čo keby sme vám povedali, že tento gril môže byť skvelým pomocníkom aj pri príprave dezertov, ako je napríklad sladký quiche?

Predstavujeme vám recept na sladký quiche z raclette grilu – kombinácia jemného krehkého cesta, sladkých hrušiek, bohatej chuti horkej čokolády a chrumkavých vlašských orechov. Toto je dokonalý dezert, ktorý prekvapí vašich hostí a pritom je jednoduchý na prípravu. Nebojte sa experimentovať a vyskúšajte túto neodolateľnú lahôdku!

Preskočiť na recept

Quiche je jedným z najznámejších francúzskych pokrmov a pochádza z oblasti Lorraine. Tradične sa skladá z cesta naplneného kombináciou vajec, smotany a rôznych ingrediencií ako sú slanina, syr alebo zelenina. No aký je pôvod tohto pokušenia?

História nám hovorí, že quiche mal pôvodne jednoduchšiu formu – bola to v podstate kôrka s vajcovou plnkou. Prvotný nápad spojiť tieto ingrediencie sa objavil v Nemecku, no neskôr sa recept stal obľúbeným vo Francúzsku, kde získal svoj charakteristický názov – quiche.

Variácie quiche

Recept na quiche sa vyvíjal a objavovali sa nové variácie. Jednou z nich je aj náš dnešný hrdina – sladký quiche z raclette grilu. Skúšali ste už niekedy sladkú verziu tohto francúzskeho pokrmu? Ak nie, potom ste na správnom mieste!

Klasický quiche je známy svojou vajcovou plnkou, no naša verzia je netradičná. Ide o kombináciu sladkého cesta, hrušiek, orechov a horkej čokolády. A hoci sa môže zdať, že tento mix je zvláštny, výsledok je vskutku fascinujúci. Navyše, sladký quiche je perfektným spôsobom, ako prekvapiť svojich hostí.

Sladký quiche z raclette: Inovatívne spojenie tradície a moderny

Raclette je kulinársky poklad, ktorý pochádza zo Švajčiarska. Tradične sa používa na topenie syra priamo na stole, kde sa následne podáva s rôznymi prílohami. Ale prečo by sme sa mali obmedzovať iba na slané varianty?

Spojenie sladkého quiche a raclette grilu je zaujímavou kombináciou tradície a modernosti. Rýchlosť a jednoduchosť prípravy v raclette grile dáva tomuto pokrmu úplne nový rozmer. A práve nezvyčajný spôsob prípravy robí z tohto receptu niečo výnimočné. Takže, ak máte chuť na niečo netradičné a zároveň chutné, sladký quiche z raclette grilu je tou pravou voľbou.

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete dodržiavať klasický recept alebo experimentovať s rôznymi prísadami. Dôležité je vychutnať si každý sústo a tešiť sa z kombinácie chutí a textúr, ktoré vám sladký quiche ponúka. Skúste to!

Viac inšpirácie na recepty z raclette grilu nájdete v našom archíve.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
1balenie hotového krehkého cesta cesto na quiche a koláče
2 hrušky
1tabuľka horkej čokolády
200 g vlašských orechov
Pomôcky
Raclette

Nutričné hodnoty

396 Kalórie
26 g Sacharidy
29 g Tuky
7 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

Cesto rozložíme a nakrájame na 8 obdĺžnikov, ktoré sa zmestia do raclette panvice. Hrušky zbavíme jadierok a nakrájame na kúsky. Čokoládu nalámeme na kúsky. Vlašské orechy nasekáme nahrubo.
Hotovo
2.

Pripravte si panvice

Do panvice vložíme kúsok cesta, pridáme orechy, hrušku a čokoládu a pečieme v raclette grile približne 5 minút.
Hotovo

Poznámky

Výživové údaje sú približne vypočítané na základe uvedených zložiek. Odchýlky sú možné.
 Uložiť ako PDF