Pražené mandle z teplovzdušnej fritézy

Pražené mandle: výnimočná pochúťka pre každú príležitosť

Pražené mandle sú synonymom pre vianočné trhy, kde ich vôňa omamne láka návštevníkov ku stánkom. No predstavte si tú istú vôňu a chuť, no tentokrát v pohodlí vášho domova. Pražené mandle z teplovzdušnej fritézy sú rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako si vychutnať túto tradíciu. Ideálne na vianočné večierky, rodinné oslavy alebo len tak, keď máte chuť na niečo sladké. A vďaka rýchlosti a jednoduchosti teplovzdušnej fritézy je ich príprava úplne bez stresu.

Prejsť na recept

Mandle mali hodnotu v kuchyni už od nepamäti. Už v starovekom Egypte boli považované za symbol bohatstva a plodnosti. Avšak skutočné pražené mandle, ako ich poznáme dnes, majú svoje korene v strednej Európe, kde sa stali neoddeliteľnou súčasťou vianočných trhov. Pražením mandlí sa uvoľňujú ich aromatické oleje, čo vytvára charakteristickú vôňu, ktorá je pre mnohých súčasťou vianočnej atmosféry.

Výhody pražených mandlí z teplovzdušnej fritézy

Pražené mandle z teplovzdušnej fritézy ponúkajú niekoľko výhod. Po prvé, sú zdravšie, pretože neobsahujú až toľko tuku. Teplovzdušná fritéza zabezpečuje rovnomerné praženie bez potreby veľkého množstva oleja. Po druhé, príprava je rýchla a jednoduchá. Okrem toho v teplovzdušnej fritéze môžete pripraviť aj ďalšie pochutiny – či už slané alebo sladké – a experimentovať s rôznymi receptami.

Mandle, skvelé malé orechy, ktoré skrývajú množstvo benefitov pre zdravie, teraz môžete pražiť v teplovzdušnej fritéze. Okrem ich lahodnej chuti nám poskytujú aj vitamíny, minerály a antioxidanty. Takže neváhajte, zapnite svoju fritézu a ponorte sa do sveta vôní a chutí, ktoré vás prenesú priamo na vianočné trhy v srdci zimy. Užite si domácu atmosféru a potešte svojich blízkych výnimočným dezertom, ktorý zahreje srdce každého gurmána.

Čo viac pripraviť v teplovzdušnej fritéze, a čo naopak v tejto mašinke nepripravovať? Na to sme sa pozreli v našom článku Čo variť v teplovzdušnej fritéze?. Hľadáte tip na chutný snack? Náš archív receptov je plný rozmanitej inšpirácie, stačí si vybrať. A neváhajte recepty upravovať podľa seba. Staňte sa gastronautom!

Suroviny

Vyberte počet porcií
450 g mandlí
100 ml vody
100 g cukru trstinového cukru
2ČL škorice
1balenie vanilkového cukru
Pomôcky
Teplovzdušná fritéza

Nutričné hodnoty

881 Kalórie
48 g Sacharidy
63 g Tuky
24 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

Zmiešajte všetky prísady a priveďte ich do varu na najnižšom stupni za stáleho miešania, až kým sa voda úplne neodparí. Dávajte pritom pozor, aby sa cukor nepripálil.
Hotovo
2.

V teplovzdušnej fritéze

Dajte mandle na plech teplovzdušnej fritézy a pečte ich 10 minút pri teplote 160 °C.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty sú približné, v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF