Miska Poké Hawaii

Tradičné poké hawaii

Miska Poké Hawaii je pravidelnou položkou v našom menu. Prečo? Pretože je tak neuveriteľne všestranná, môžete kombinovať svoje obľúbené prísady a kombinácia zvyčajne obsahuje všetko, čo potrebujete na zdravé a vyvážené jedlo. Dnes vám ukážeme našu obľúbenú Poké misku s lososom, avokádom a edamame. Všetko si dokážete pripraviť veľmi rýchlo a navyše je takáto miska perfektná ako predpripravené jedlo (aj keď sa vám to možno nepodarí tak pekne naservírovať).

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
120 g ryže na sushi
200 g lososa v sushi kvalite
2lyžičky sezamových
1 avokádo
1/2 uhorky
4 reďkovky
80 g edamame
1 jarná cibuľka
1 polievková lyžica majonézy
1lyžička omáčky Sriracha
1PL sezamového oleja
2lyžice sójovej omáčky
soľ a korenie podľa chuti

Nutričné hodnoty

808 Kalórie
64 g Sacharidy
42 g Tuky
38 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

Uvarte ryžu na sushi podľa pokynov na obale a nechajte ju mierne vychladnúť. Avokádo rozpolte, ošúpte, zbavte kôstky a nakrájajte na tenké pásiky. Uhorku, jarnú cibuľku a reďkovku umyte a nakrájajte na tenké plátky. Edamame umyte.
Hotovo
2.

Lososa marinujte

Lososa opláchnite v studenej vode a veľmi ostrým nožom ho zbavte kože. Nakrájajte ho na kocky veľké cca 1,5cm. Zmiešajte srirachu, majonézu, sezamový olej, soľ a korenie a lososa dobre marinujte. Vložte do chladničky na 30 minút.
Hotovo
3.

Pripravte Poké misku

Všetky prísady rozložte do 2 misiek alebo hlbokých tanierov. Najprv ryžu rozdeľte a pokvapkajte sójovou omáčkou. Navrch poukladajte edamame, avokádo, uhorku, reďkovku a lososa. Posypte sezamovými semienkami a jarnou cibuľkou.
Hotovo

Poznámky

Poké misku si môžete navrhnúť podľa vlastných predstáv. Šalát z morských rias namiesto edamame a kuracie mäso alebo krevety namiesto lososa? Vytvorte si ju podľa svojho vkusu!
Výživové údaje sú približne vypočítané na základe uvedených zložiek. Odchýlky sú možné.
 Uložiť ako PDF