Malinová zálievka na šalát

10 Minuten

Jednoduché

1 Portion

Malinová zálievka na šalát: Ovocná explózia v tradičnom šaláte

Máte chuť skúsiť niečo nové a svieže? Predstavujeme vám recept: malinová zálievka na šalát, ktorá dodá vášmu šalátu nezameniteľný ovocný nádych a zároveň zachová tradičnú chuť vašich obľúbených zeleninových kombinácií. Zálievky sú často označované za srdce šalátov. Práve ony dávajú šalátu charakter a špecifický tón. A čo môže byť lepšie ako kombinovať čerstvú zeleninu s jemnou, osviežujúcou ovocnou zálievkou?

Prejsť na recept

V posledných rokoch sa ovocné zálievky stávajú stále populárnejšími. Je to spôsob, ako vniesť do tradičných zeleninových šalátov nový, ovocný element. Či už sú to maliny, jahody alebo citrusy, ovocie v šalátoch je skvelým spôsobom, ako pridať sladkosť a komplexnosť. Malinová zálievka na šalát je len jedným z mnohých príkladov, ako môžete skombinovať ovocné tóny s tradičnými šalátmi.

Kde skladovať malinovú zálievku a ako dlho?

Po príprave malinovej zálievky je dôležité ju správne skladovať, aby si zachovala svoju čerstvosť a chuť. Zálievka by mala byť skladovaná v chladničke v dobre uzavretom obale alebo sklenenej nádobe. V chladničke si zálievka zachová svoje vlastnosti a chuť 5 až 7 dní. Pred použitím ju vždy dobre premiešajte.

Ako vidíte, šaláty môžu byť oveľa viac než len kombináciou zeleniny. Malinová zálievka na šalát je dokonalým spôsobom, ako pridať nový rozmer k tradičnému jedlu a zároveň si vychutnať všetky výhody čerstvého ovocia. Experimentovanie s rôznymi chuťami a kombináciami je ako čarovanie. Neváhajte a pustite sa do prípravy tejto jedinečnej zálievky, ktorá oživí každý šalát a dodá mu nezabudnuteľný charakter!

Touto zálievkou osviežite aj piknik. Ako a aké ďalšie recepty by ste mali zvoliť na hodovanie pod holým nebom na deke, sme z hrnuli v článku Piknik menu? Inšpirujte sa našimi receptami. Aby šla prírpava zálievky ako po masle, nezabudnite na šikovných pomocníkov do kuchyne. Vybrať si môžete aj z našej ponuky dizajnových mašiniek. V našej ponuke tiež nájdete vychytávky na skladovanie potravín.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
5 malín
2PL medu prípadne agávový sirup
1PL bieleho balzamikového octu
1PL horčice
1ČL cukru
soľ a korenie podľa chuti
Pomôcky
Jemné sitko

Nutričné hodnoty

170 Kalórie
39 g Sacharidy
1 g Tuky
1 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si suroviny

Maliny vložte do jemného sitka a roztlačte vidličkou, aby ste získali jemné malinové pyré.
Hotovo
2.

Zmiešajte dresing

Všetky ingrediencie vložte do vzduchotesnej nádoby, uzavrite a silno pretrepte, kým sa všetky suroviny dokonale nespoja. Vychutnajte si na listových a letných šalátoch.
Hotovo

Poznámky

Jedna porcia tu zodpovedá celému dresingu. Stačí na veľkú misu šalátu.
Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF