Kačacie prsia

Vianočná lahôdka – kačacie prsia

Kačacie prsia s bylinkovo-pomarančovou kôrkou – to nielen veľmi chutne znie, ale aj to skvele vyzerá. Ideálny pokrm na podávanie počas Vianoc alebo iných sviatkov. Ešte ste sa neodvážili vyskúšať kačicu? V našom recepte vám ukážeme, ako ju pripraviť! Recept je veľmi jednoduchý a kačacie prsia môžete po upečení nechať v rúre, kým nedosiahnu ideálnu teplotu. Mäso tak zostane pekné a šťavnaté. Mimochodom, veľmi dobre sa ku kačaciemu mäsu hodí domáca červená kapusta, zemiaková príloha alebo ružičkový kel. Prečo to nevyskúšať hneď teraz!

Suroviny

Vyberte počet porcií
2 kačacie prsia
1/2zväzku rozmarínu
1/2zväzku tymiánu
1 pomaranč
1PL masla
2lyžice pomarančového džemu
200 ml kuracieho vývaru
soľ a korenie podľa chuti
Pomôcky
Forma na pečenie
Teplomer na mäso voliteľné

Nutričné hodnoty

679 Kalórie
12 g Sacharidy
53 g Tuky
37 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

Mäso umyte v studenej vode, osušte a ostrým nožom urobte priečny rez na strane s kožou (dbajte na to, aby ste mäso nerozrezali). Bylinky umyjeme, osušíme a odtrhneme listy zo stonky. Najemno nakrájame. Kôru z pomaranača nastrúhajte a potom z neho vytlačte šťavu. Bylinky zmiešajte s pomarančovým džemom, polovicou šťavy, kôrou, soľou a korením.
Hotovo
2.

Kačacie prsia opečte

Rozpáľte panvicu na stredný oheň. Kačacie prsia opečte kožou nadol, kým koža nezhnedne a nie je chrumkavá. Potom mäso otočte a krátko opečte aj z druhej strany.
Hotovo
3.

Predhrejte rúru

Predhrejte rúru na 160 °C zhora zdola.
Hotovo
4.

Konečná úprava kačacích pŕs

Kačacie prsia vložte do pekáča a stranu s kožou potrite bylinkovo-pomarančovou zmesou. Nechajte piecť v rúre, kým kačica nedosiahne uprostred teplotu 65 °C.
Hotovo
5.

Pripravte omáčku

Na panvici rozpustíme maslo. Zalejeme vývarom a pridáme zvyšnú pomarančovú šťavu. V prípade potreby zahustíme trochou škrobu a dochutíme soľou a korením. Kačicu podávajte: Kačacie prsia vyberte z rúry, nechajte ich 5 minút odpočívať a potom ich nakrájajte na porcie a podávajte podľa chuti.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF